סכסוך עבודה בחברת התחבורה הציבורית דן באר שבע

ברקע לסכסוך סירובה של ההנהלה להיכנס למשא ומתן עם נציגות העובדים על הסכם קיבוצי ראשון שיסדיר את יחסי העבודה בחברה

ההסתדרות הכריזה השבוע (יום ב’) סכסוך עבודה בקרב כ-350 עובדי חברת התחבורה הציבורית דן באר שבע, שעובדיה התאגדו בהסתדרות בנובמבר 2016. הודעה על הכרזת הסכסוך נשלחה על ידי יו”ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, למנכ”ל דן באר שבע יורי בורנשטיין.

דן באר שבע הינה חברה בת של דן, שזכתה לאחרונה במכרז של משרד התחבורה להפעלת קווי התחבורה הציבורית בבאר שבע, במקום מטרודן שהייתה בעלת הזיכיון ב-12 השנים האחרונות.

ברקע לסכסוך העבודה סירובה של ההנהלה להיכנס למו”מ עם נציגות העובדים על הסכם קיבוצי ראשון שיסדיר את יחסי העבודה בחברה. בהסתדרות מציינים, כי לפני כחודש בלבד נחתם הסכם קיבוצי ראשון בדן בדרום, אף היא חברה בת של קבוצת דן, ועובדי דן באר שבע מבקשים לחתום על הסכם זהה לשל עמיתיהם בדן בדרום.

עוד נמסר מההסתדרות, כי עילות נוספות לסכסוך קשורות באופן העסקת נהגי החברה, לרבות טענות על כך שהנהגים אינם מקבלים הפסקות להתרעננות ולארוחת צהריים וכי קיצוץ שנעשה לאחרונה בשעות העבודה פוגע בשכרם.

מאיר בביוף: “חברת דן באר שבע מתנהלת מיומה הראשון באי-סדר מוחלט תוך אנרכיה ניהולית קשה שגורמת למאות נהגים לעבור בעל כורחם על חוקי התעבורה. לא נותרה בידינו ברירה אלא להכריז על סכסוך עבודה. קצה נפשם של נהגי דן באר שבע, ואם לא יחול שינוי בימים הקרובים ניאלץ לנקוט בצעדים ארגוניים עד כדי השבתת החברה”.

Be the first to comment

Leave a Reply