סערה משפחתית: הדוד תובע את אחיינו ושותפו לעסקים ב-5 מיליון שקל בטענה למרמה

התביעה: האחיין "גנב" מהחברה את כל נכסיה. זאת, לאחר שבאופן אסור ופלילי רוקן את החברה מכל שווי והביא אותה למצב של פירוק כפוי. תגובת האחיין: בשל טענות מסוג זה הוגשה כנגד דוואן תביעת לשון הרע בסכומים נכבדים, שאמורה להתברר בקרוב בערכאות

אריאל דואן תושב קרית אונו הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך 5 מיליון שקלים כנגד אחיינו אוראל הלד תושב חולון. השניים הינם בעלי מניות בחלקים שווים בחברת טריידפוינט ייצוג חברות בינלאומי ומכהנים כדירקטורים בה.

במבוא לתביעה נאמר כי באמצעות התנהגות המהווה לא רק הפרת הסכם והפרה של חובות הנאמנות החלות על נושא משרה בחברה ואף עולה כדי עבירה פלילית של ממש, “גנב” הלד מהחברה את כל נכסיה. זאת, לאחר שבאופן אסור ופלילי רוקן את החברה מכל שווי והביא אותה למצב של פירוק כפוי, ובגין כך מוגשת נגדו תביעה זו.

בתביעה מצוין כי פעילותה של החברה הנה ביצירת קשר בין מפעלים בחו”ל לבין יבואנים/חנויות בישראל, וכי לאחר שהחברה יוצרת קשרים בין מפעלים בחו”ל לבין היבואנים/חנויות בישראל, היא נהנית באופן בלעדי מתשלום עמלות בגין מכירות של המפעלים ללקוחות בישראל.

כך נאמר בתביעה שהוגשה באמצעות עו”ד אדם פרומקין פעלה החברה משנת 2013 ועד לשנת 2018 והייתה רווחית מאוד, וזאת עד לפעולות הלא חוקיות של הנתבע אשר “גנב” מהחברה את כל המפעלים שיוצגו על ידה ו”הבריח” אותם לחברה חדשה שהקים בעצמו לשם כך.

בדיעבד, טוען התובע, הוא הבין כי מהלך “גניבת” נכסי החברה על ידי הנתבע היה מתוכנן, וכי מאז שנת 2016 תכנן זאת הנתבע והחל לבנות את הביצוע המתוכנן. למעשה מציין התובע כי כבר בשנת 2016 החלה התנהגותו של הנתבע להיות חשודה ותמוהה והחלו להיווצר חשדות ראשוניות לגבי מניעיו.

ואכן נאמר בתביעה כי בשלהי שנת 2018 יצאה תכניתו של הנתבע אל הפועל, ובמהלך מתוכנן ומתואם עמו החלו ספקי/מפעלי החברה האחד אחרי השני להודיע לחברה על סיום התקשרותם עמה וזאת במקביל להתקשרותם עם החברה החדשה של הנתבע.

כך נטען בתביעה ריסק הנתבע את החברה, השמיד את פעילותה, הבריח את ייצוג כל המפעלים שלה לחברה חדשה שהקים לצורך כך והשאיר את החברה ללא מפעלים. כמו כן הגיש הנתבע במחצית חודש פברואר בקשה לפירוק החברה ובית המשפט מינה לחברה מפרק זמני, וכך חוסלה החברה על ידי הנתבע.

בית המשפט מתבקש לחייב את הנתבע לפצות את התובע בגין נזקיו המתבטאים באובדן מוחלט של שווי החברה, אובדן הכנסות מהחברה, עוגמת נפש ופגיעה בשמו הטוב ובמוניטין שלו.

תגובת אוראל הלד:

מדובר בטענות חסרות שחר שהן בבחינת הוצאת לשון הרע על הלד, איש עסקים מצליח ומוערך. בשל טענות מסוג זה הוגשה כנגד דוואן תביעת לשון הרע בסכומים נכבדים, אשר אמורה להתברר בקרוב בערכאות.

אנו מצרים על כך שעסקיו של מר דואן כשלו ושלאחרונה החליטו שני ספקים משמעותיים שלו לסיים את ההתקשרות עימו. ניסיונו הפתטי לגלגל את האחריות לכישלונותיו על הלד, שהשיג את המוניטין שלו בעבודה קשה ובכישרון, לא יצלח.      

את יתר טענותינו, לרבות תביעה שכנגד שתוגש נגד דוואן, נעלה במסגרת כתב ההגנה”.  

Be the first to comment

Leave a Reply