ספקית פתרונות אנליטיקה טראקס גייסה 100 מיליון דולר

עד כה גייסה טראקס למעלה מ-350 מיליון דולר. החברה פועלת בלמעלה מ-50 מדינות עם למעלה מ-175 לקוחות

ספקית פתרונות אנליטיקה וראייה ממוחשבת לענף הקמעונאות Trax (טראקס), הכריזה היום על סגירת סבב השקעה מוצלח של 100 מיליון דולר המהווה את סבב D. סבב הגיוס של החברה הישראלית סינגפורית הובל על ידי HOPU Investments, אחת מחברות ניהול הנכסים המובילות באסיה, המתמקדת בעיקר בענף הצרכנות והטכנולוגיה.

טראקס בעלת מרכז פיתוח גדול בישראל והמטה שלה בסינגפור, מחוללת מהפכה בענף הקמעונאות באמצעות פתרון המעניק ליצרניות מוצרי צריכה ורשתות קמעונאיות תמונת מצב אמיתית ואחידה של מדפי הרשתות הקמעונאיות. הפתרונות של טראקס מסייעים למותגי ענק בעולם מוצרי הצריכה ולרשתות קמעונאות במדידה ואנליטיקה על ידי שילוב טכנולוגיות זיהוי תמונה מתקדמות שפיתחה החברה ו- Machine Learning עם פלטפורמת אינטרנט של הדברים (IoT) ההופכים את תמונות המדפים ברשתות הקמעונאיות לתובנות המאפשרות לקבל החלטות ולפעול ברמת החנות.

טראקס אף התקשרה במספר פרוייקטי טרנספורמציה דיגיטלית המתרחשים ברשתות קמעונאיות בעולם, מתוך מטרה לספק מעקב מתמשך על מצב המדפים באמצעות מערכת הכוללת את התוכנה שפיתחה החברה ומצלמת IoT. החברה ציינה כי היא תנצל את סבב הגיוס על מנת לתמוך עוד יותר בהתרחבות הגלובלית של החברה ולהאיץ את שילוב פתרונותיה בענף הקמעונאות. בנוסף, ישמש סבב הגיוס להגדלת מרכז הפיתוח של החברה בתל-אביב ולגיוס מהנדסים, אנשי web, מוצר וחומרה מתוך מטרה להעמיק את פיתוח המוצרים הקיימים ולפתח מוצרים חדשים פורצי דרך. 

באמצעות אסטרטגיית ההשקעות והרשת הנרחבת שלה, יצרה HOPU  אקו-סיסטם המורכב מן החברות בהן השקיעה, בעיקר בתחום ה-AI (בינה מלאכותית) וטכנולוגיות מגוונות נוספות. אנו מצפים לעבוד עם HOPU ועם החברות הנמנות על פורטפוליו החברות בהן השקיעה, כמו גם עם חברות צרכנות וקמעונאות הנכללות ברשת שלה”, אמר יואל בר-אל, מנכ”ל ומייסד משותף של טראקס. “הזרמת ההון הזו מ-HOPU יאפשר לנו להאיץ את החדשנות שלנו ולסייע למאמצינו לספק חווית לקוח יוצאת מן הכלל”.

יואל בר אל ודרור פלדהיים

“HOPU נרגשת לחבור לטראקס, מובילה גלובלית המפתחת יישומים מסחרים המשלבים בינה מלאכותית בעולם הקמעונאות. טראקס תהפוך לחשובה הרבה יותר ככל שיצרניות מוצרי הצריכה והרשתות הקמעונאות יגדילו את השימוש בנתונים אנליטיים לצורך קבלה החלטות בחנויות. הפתרונות של טראקס הופכים באופן ברור למרכיב חיוני בקבלת החלטות ותהליכי הוצאה לפועל של החלטות בענף הקמעונאות” אמרה ז’קלין זאנג מ-HOPU.   

דרור פלדהיים, מייסד וסמנכ”ל מסחרי ראשי של טראקס, הוסיף: “טראקס הקימה אקו-סיסטם המקושר בקשר הדוק עם ענף הקמעונאות ויצרני מוצרי הצריכה באמצעות שיתופי פעולה מגוונים. ההשקעה לה זכינו מ- HOPU תאיץ את דריסת הרגל שלנו בסין וברחבי העולם, ותמצב עוד יותר את הערכים המוספים שפתרונותינו מעניקים לענף הקמעונאות”.

“אנו משוכנעים שטראקס יכולה לגדול במהירות בזירת הקמעונאות בסין. שוק הקמעונאות בסין עובר תהליך דיגיטציה מהיר, הן בחנויות האון ליין והן בקונספטים חדשים של חנויות פיזיות. הרוב המכריע של חנויות פיזיות בסין נותר מאחור בתחום ניהול החנות, מגוון המוצרים ואופטימיזציה. הטכנולוגיה הגלובלית המובילה של Trax וניסיונה עם יצרניות מוצרי צריכה, יחד עם צוות הניהול היזמי של החברה, יאפשרו לחדור לתחום פנוי ועתיר הזדמנויות זה”, אמר גונטר האם מ-HOPU.

עד כה גייסה טראקס למעלה מ-350 מיליון דולר. החברה פועלת בלמעלה מ-50 מדינות עם למעלה מ-175 לקוחות. החברה מחשיבה את Warburg Pincus כבעל המניות הגדול בחברה. בנוסף להם השקיעו בחברה Boyu Capital, Investec ו- GIC . J.P. Morgan ליוותה את החברה בסבב ההשקעה הנוכחי.

Be the first to comment

Leave a Reply