ס.נ.פ טכנולוגיות: הבעלים תובעים את ההנהלה בטענה שמיליוני דולרים נעלמו תחת השגחתם

יזמים ומשקיעים בתחום הסייבר הגישו תביעה להסרת קיפוח בסך 21.5 מיליון שקלים נגד גיא דוד ועומרי רייטר בעלי ניסיון בתחום אבטחת מידע, לאחר שלדבריהם העביר חלק מהפעילות של החברה בשווי של 15 מיליון דולר לקפריסין

אריק בנון צילום אתר החברה

אריק בנון יזם בתחום המכירות הביטחוניות ופיתוח עסקי, יונתן למפרט ורועי שלומן יזמים ומשקיעים, הגישו תביעה להסרת קיפוח בסך 21.5 מיליון שקלים נגד גיא דוד ועומרי רייטר בעלי ניסיון בתחום אבטחת מידע. הנתבעים הם שותפיהם להקמת חברת ס.נ.פ טכנולוגיות מרמת גן העוסקת בחום איסוף מודיעין טכנולוגי ממקורות גלויים וביצוע חקירות ברשת האינטרנט, וכנגד טל דיליאן לשעבר מפקד היחידה הטכנולוגית של אגף המודיעין, שחקן מוביל ומוכר בתחום.

במבוא לתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נאמר כי עניינה במעשי מרמה, גזל, הפרת חובות אמונים, וקיפוח זכויותיהם של התובעים, בעלי מניות מיעוט בחברה טכנולוגית, המחזיקים כל אחד ב-9.99% ממניות החברה.

לדברי התובעים תוך זמן קצר ממועד הקמתה של החברה עלה בידיהם להכניס לקופת החברה צבר הזמנות של מיליוני דולרים- כל זאת נוכח כישוריהם, מקצועיותם, וניסיונם העשיר בחברות טכנולוגיות. אף על פי כן הנתבעים דוד ורייטר שותפיהם בחברה בעלי 32.5% כל אחד ממניותיה, עשו כל שלאל ידם במטרה להסתיר מהם את הנעשה בחברה, וכך עד היום לא ברור כיצד מיליוני הדולרים שהוזרמו לקופתה של החברה “התאדו” להם תוך זמן קצר כל כך.

זאת ועד טוענים התובעים כי בשלב מסוים הם גילו למרבה תדהמתם כי הנתבע עומר רייטר החל לפעול במקביל גם בקפריסין, הקים חברות פרטיות בבעלותו, והעתיק לשם חלק מפעילות החברה המשותפת. זאת כאשר עוד קודם לכן הוא פעל להעסקת קרובים ומקורבים בחברה, אשר לא זו בלבד שתרומתם לחברה מוטלת בספק אלא שבדרך נפסדת זו הוא הסיט את משאבי החברה לכיסו.

לדברי התובעים כאשר הבינו כי נדחקו מחוץ למעגל מקבלי ההחלטות בחברה הם נעתרו להצעת שותפיהם לפיה טל דיליאן שחקן מוביל ומוכר בתחום ירכוש את מניותיהם בחברה, ואף הסכימו להפחית את שווי החברה לסך מוסכם של 12 מיליון דולר, הגם שעמדו בידיהם הכלים להעריך את שוויה בסכום שלא יפחת מ-15 מיליון דולר.

התובעים מצינים כי הגם שמדובר היה בעסקת רכישת בעלות דהיינו טל אמור היה לרכוש את הבעלות בחברה, הוחלט גם משיקולי מס ובהיוועצות עם משרדה של עו”ד טלי ירון אלדר (נציבת מס הכנסה לשעבר) כי רכישת הבעלות בחברה לא תתבצע באמצעות רכישת מניותיהם אלא באמצעות העברת כל פעילות החברה לידי טל ולחברה בעלותו בשם: INTELLEXA כאשר לאחר העברת הפעילות תיוותר החברה ריקה מתוכן ותפורק על ידי בעלי המניות הקיימים.

לטענת התובעים באמצעות עוה”ד ערן שפנדל ושירי שירן לאחר שטל והנתבעים “רוקנו” את פעילותה של החברה והעבירו אותה לחברת אינטלקסה, הם העלו טענה חדשה, חסרת תום לב ומופרכת לחלוטין כי כעת החברה ושווי מניותיהם שלהם חסרי כל. למעשה טוענים התובעים כי מדובר היה במעשי מרמה וגזל על מנת להותיר אותם חסרי כל, פרי מזימה ותוכנית סדורה שהתגבשה במוחם הקודח של הנתבעים.

בית המשפט מתבקש להצהיר כי ענייניה של חברת ס.נ.פ טכנולוגיות מתנהלים בדרך שיש בה משום קיפוחם של התובעים, להורות כי ענייני החברה ינוהלו בשקיפות מלאה כלפי התובעים,לחייב את הנתבעים לרכוש מהתובעים את מניותיהם בחברה המוערכים על ידם בכ-18 מיליון שקלים לפי שוי חברה של 15 מיליון דולר, ובנוסף לחייב את הנתבעים לפצות את התובעים בגין אובדן הכנסות עתידיות נוכח ולפיה הם גזלו את משאבי החברה.

Be the first to comment

Leave a Reply