עובדי אינפיבונד הגישו בקשת פירוק לחברה לאחר שלא קיבלו משכורות במשך חודשיים

העובדים מבקשים להורות לאלתר על פתיחת הליכים כנגד החברות בהתאם לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, ולמנות להן נאמן זמני. חובות החברה על פי המבקשים מגיעים ל-250 אלף שקל

צילום פיקסהביי

עובדי חברת ההזנק אינפיבונד מתל אביב וחברת  פאבליק ליין פרסום ויחסי ציבור מבקשים להורות לאלתר על פתיחת הליכים כנגד החברות בהתאם לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, ולמנות להן נאמן זמני.

בפנייה לבתי המשפט המחוזיים בתל אביב ובלוד נאמר כי חברת אינפיבונד שנוסדה בחודש אוקטובר 2013 והעוסקת בתחום הבינה המלאכותית, מצויה מזה זמן רב בקשיים כלכליים אשר אף פורסמו במדיה התקשרותית. לדברי העובדים (47 במספר) החל מחודש נובמבר אשתקד החברה לא מבצעת הפרשות סוציאליות לקופות הפנסיה כמו גם לקרנות השתלמות שלהם.

בבקשה נאמר כי בתחילת חודש פברואר הודיע מנכ”ל החברה ומבעלי מניותיה יורם קראוס לעובדים במסגרת פגישת עדכון במשרדי החברה כי עקב מצוקה תזרימית לא יועברו במועד משכורותיהם בגין חודש ינואר. נכון להיום נאמר בבקשה טרם שולם שכר העובדים בגין חודש פברואר, והשכר בגין חודש מרץ לא צפוי אף הוא להיות משולם להם.

עוד מציינים העובדים כי למיטב ידיעתם משכירת הנכס בו פועלת החברה מבקשת לפנות אותה ממשרדיה בעקבות אי תשלום דמי השכירות, כאשר בנכס קיים ציוד מתקדם ובעל שווי לא מבוטל. לדברי העובדים חובותיה של החברה כלפיהם בגין שכר שלא שולם, גמר חשבון, פיצויי פיטורין, פדיון חופשה, דמי הבראה והודעה מוקדמת נאמדים במאות אלפי שקלים, וככל הידוע לעובדים לחברה חובות נוספים בסכומים ניכרים כלפי ספקים ונושים שונים.לדברי העובדים אין מחלוקת ואף לנוכח הודאת החברה עצמה היותה של החברה בחזקת חדלת פירעון, ועל כן אין כל טעם בנקיטת הליכי גבייה כנגדה.לדברי העובדים לא נראה באופק פתרון למצבם שכן מגפת הקורונה משביתה דה פקטו את המשק, והסיכוי כי יימצא פתרון כלשהו בזמן הקרוב הוא אפסי.

בנוסף למתן צו הפירוק מתבקש בית המשפט למנות לחברה נאמן זמני אשר לדברי העובדים יבצע את הפעולות המתאימות לשם שמירה על נכסי החברה, ויבדוק היתכנות לשימור פעילותה ושיקומה הכלכלי, או למצער יפעל למימוש נכסיה וחלוקתם בהתאם לסדרי הנשייה, ללא חשש להעדפת נושים.עובדי חברת פאבליק ליין פרסום ויחסי ציבור (35 במספר) שנוסדה בחודש ינואר השנה טוענים כי החל מחודש פברואר לא משולמות משכורותיהם, וכי אין כל תוחלת בהמשך פעילות החברה, שכן אין לה לקוחות והיא לא צברה מאגר לקוחות ו\או מוניטין.

לדברי העובדים גם משכורותיהם עבור חודש מרץ לא צפויות להיות משולמות להם והם לא יודעים מה ילד יום, והאם יוכלו למצוא מקום חבודה חלופי בתקופה הקרובה בשל המשבר העולמי, והם מבקשים לקבלת את גמלת המוסד לביטוח לאומי אשר בכל הנוגע לרכיבי שכר שלא שולם ( משכורות שלא שולמו במועד) משולמת כבר לאחר מתן צו פתיחת הליכים. בבקשה נאמר עוד כי חובותיה של החברה כלפי עובדיה נאמדים בסך העולה על 250 אלף שקל וכי ככל הידוע לעובדים לחברה חובות נוספים לספקים ונושים שונים. העובדים מבקשים בנוסף למתן צו לפירוק החברה למנות לה נאמן זמני אשר ייטול לידיו את המושכות באופן מידי וימנע נזקים בלתי הפיכים לנושים נוספים.

Be the first to comment

Leave a Reply