עובדי רשת המזון יוחננוף התאגדו בהסתדרות הלאומית

ברשת עובדים כ-2,000 עובדים ועד כה כבר חתמו קרוב ל-1,000 עובדים על טפסי ההצטרפות

ועד העובדים ביוחננוף. צילום: דוברות ההסתדרות הלאומית

לראשונה מאז הקמת רשת הסופרמרקטים יוחננוף התאגדו עובדי הרשת בהסתדרות העובדים הלאומית. מהלאומית נמסר כי מאות מהעובדים חתמו על הצטרפותם לארגון. איתמר שרוני, ראש מערך הגיוס בלאומית, שלח על כך היום (יום ה’) הודעה למנכ”ל הרשת, איתן יוחננוף: “החל מה-2 במרץ 2017 ההסתדרות הלאומית הינה ארגון העובדים היציג בקרב עובדי רשת הסופרים יוחננוף. זאת לאחר הצטרפותם של הרוב הדרוש בקרב העובדים, עליהם יחול ההסכם הקיבוצי, כחברים בהסתדרות הלאומית”. הרשת מפעילה 16 סניפים ברחבי הארץ.

נמסר עוד, כי פעילות צירוף העובדים החלה כבר לפני מספר שבועות בשעה שעובדים פנו למערך הגיוס של ההסתדרות הלאומית. יחד עם העובדים הוקם ועד פעולה שפעל בשטח ואתמול בבוקר החל מבצע ההחתמות. עד כה כבר חתמו קרוב ל-1,000 עובדים על טפסי הצטרפות. ברשת יוחננוף עובדים כ-2,000 עובדים, כך שמלאו כל התנאים על פי חוק להכרזת היציגות של ההסתדרות הלאומית.

אני מאמין ומצפה מהנהלת הרשת להיענות ולכבד את רצון העובדים ולקיים דיאלוג אמיתי בדרך להשגת הסכם קיבוצי ראשון לעובדי הרשת” אמר  שרוני.  עוד הוא כתב למנכ”ל הרשת: “לצורך היכרות ראשונית והסדרת יחסי העבודה, אנו מבקשים לקיים עמכם, בהקדם האפשרי, פגישת היכרות אשר במהלכה יוצגו ההסתדרות הלאומית, עקרונותיה ודרכי פעולתה ומתווה למשא ומתן קיבוצי לצרכי שיפור וקידום תנאי העבודה, עיגונם בהסכם קיבוצי ואכיפת זכויות העובדים”.

Be the first to comment

Leave a Reply