עופר ברנדט מונה לאקטואר הראשי ברשות שוק ההון ביטוח וחיסכון

ברנדט יוביל את תחום האקטואריה ואת תחום החדשנות בביטוח, שתופס תשומת לב הולכת וגדלה באסטרטגיה שמוביל ראש הרשות, ד"ר משה ברקת

עופר ברנדט מונה לאקטואר הראשי של רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון. ברנדט יוביל את תחום האקטואריה ואת תחום החדשנות בביטוח, שתופס תשומת לב הולכת וגדלה באסטרטגיה שמוביל ראש הרשות, ד”ר משה ברקת. הוא יחל את תפקידו בספטמבר 2020.

ברנדט, כך נמסר, מביא עמו ניסיון מקצועי וניהולי עשיר של מעל 30 שנים. במשך כ-19 שנים כיהן כמשנה למנכ”ל, אקטואר ראשי וחבר הנהלה בכלל חברה לביטוח. לפני כן עבד 12 שנים בלונדון כאקטואר בחברת ביטוח וכן כאקטואר יועץ בחברת הייעוץ וויליס טאורז ווטסון. בשנה האחרונה, מאז סיים את תפקידו בכלל ביטוח, ייעץ ברנדט בעיקר לחברות הזנק והייטק בתחום האינשורטק והחדשנות בארץ ובעולם.

ברנדט הינו בעל תואר שני במנהל עסקים של התוכנית המשולבת למנהלים של קלוג – רקנטי מטעם אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת נורת’המפטון בשיקגו, ארה”ב. הוא חבר מלא (Fellow) של מכון האקטוארים הבריטי וכן (Fellow) של אגודת האקטוארים בישראל. באגודת האקטוארים הישראלית כיהן בעבר כנשיא במשך 6 שנים ומאז מכהן כיו”ר ועדת ההכשרה של האגודה, במטרה להכשיר את הדור הבא של האקטוארים בישראל. כמו כן, ברנדט מחזיק בתעודת ניהול סיכונים תאגידי מטעם האגודה הבינלאומית לניהול סיכונים CERA Global בה הוא גם משמש כחבר הנהלה.

ברשות מציינים כי תפקיד האקטואר מהווה, כיום עוד יותר מאי פעם, ציר ניהולי מרכזי בחברות הביטוח וקרנות הפנסיה. זאת לאור מעורבותו בשינויים מרחיקי הלכת שעוברת התעשייה בימים אלו בדגש על קביעת כושר הפירעון וההון הכלכלי במסגרת סולבסנסי 2 וכן בקביעת ההתחייבויות במסגרת התקן החשבונאי החדש IFRS17 שיכנס לתוקף בינואר 2023.

הממונה על רשות שוק ההון, ד”ר משה ברקת, ברך על הצטרפותו של עופר לרשות והוסיף: “הגיוס של עופר משלים מהלך של הרכבת הנהלה מקצועית, מנוסה וחזקה ברשות שוק ההון, הן בקידומים פנימיים והן בצירוף מבחוץ של מנהלים ומנהלות עתירי כישרון ויכולת. עופר יחזק אותנו בתחומי האקטואריה והחדשנות עליהם הוא מופקד, ויתרום לנו רבות מניסיונו ומהידע שלו. אלה נדרשים לאור האתגרים הלא פשוטים עמם מתמודדת הרשות כגוף עצמאי ולאור הרף הגבוה של מטרות שאנו מציבים לעצמנו, במטרה לחולל שינויים משמעותיים בשוק ולטובת הציבור. אני סומך על ההנהלה ועל עובדי הרשות המסורים שנעמוד בכל חזית ויעד”.

Be the first to comment

Leave a Reply