על רקע מאבק השליטה במישורים: הראל מכרה את רוב אחזקתה בחברה ב-40% מעל מחיר השוק

הראל קרנות נאמנות מסכמת רווח של 94% על האחזקה מתחילת השנה

כפיר חסין, מנהל השקעות ראשי הראל פיננסים. צילום: מיה כרמי-דרור

מאבק השליטה בחברת מישורים קיבל תפנית, כאשר חברת קרנות הנאמנות של הראל מכרה את רוב אחזקתה במניות חברת הנדל”ן לקבוצת משקיעים בהם אלכס שניידר, אחד משני בעלי השליטה בחברה, במחיר הגבוה בכ-40% ממחיר המניה אתמול במהלך המסחר.

הראל קרנות נאמנות, שטרם העסקה היתה המשקיע המוסדי הגדול ביותר במישורים, מכרה 7.5% מהחברה במחיר של 11.3 שקלים למניה במזומן, בעסקה ששוויה נאמד בכ-26 מיליון שקל. לאחר העסקה, תישאר הראל קרנות עם אחזקה נמוכה בחברה.

בעקבות המאבק המתוקשר והממושך, גורמים בשוק מוסרים כי הראל היתה מחוזרת תקופה ארוכה ונראה שמי שצפוי להרוויח ממאבק השליטה בחברת מישורים הם בעיקר מחזיקי קרנות הנאמנות של הראל. למעשה העסקה משקפת פרמיה גבוהה משמעותית הניתנת לרוב עבור רכישת שליטה וזאת עבור נתח נמוך יחסית בחברה. המחיר הממוצע של מניית מישורים בחמש השנים האחרונות עמד על פחות מ-7 שקלים למניה.

על רקע מאבק השליטה בין הצדדים, מתחילת 2019 עלה מחיר המניה בכ-40%, אך הוא עדיין נמוך משמעותית ממחיר העסקה, שמשקפת רווח של יותר מ-90% למחזיקי היחידות בקרנות הראל. החברה נסחרת כיום לפי שווי של 246 מיליון שקל.

כפיר חסין מנהל ההשקעות הראשי של הראל פיננסים, שהוביל את העסקה אמר כי: “אנו שמחים לבצע שוב עסקה מוצלחת שמיטיבה עם מחזיקי היחידות בקרנות הנאמנות. בחודשים האחרונים קיבלנו מספר הצעות לרכישת מניות החברה במחירים נמוכים משמעותית מהמחיר שבו נסגרה העסקה. העסקה, שאושרה על ידי ועדת ההשקעות, תואמת את מחיר היעד שהצבנו בתחילת התהליך. אנחנו מודים לכל הגורמים שהיו שותפים בתהליך”.

Be the first to comment

Leave a Reply