על רקע מעבר תאגיד כאן ממערכת תל אביב לירושלים, ד”ר גילי תמיר מבקשת צו מניעה זמני לפיטוריה

לטענת ד"ר תמיר פיטוריה נעשו בהליך שגוי, בחוסר סמכות, ללא כל עילה, ומשיקולים ומניעים בלתי כשרים, נעשו בצורה גלויה מול עובדים אחרים

תאגיד השידור כאן צילום מסך
תאגיד השידור כאן צילום מסך

ד”ר גילי תמיר מבקשת מבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב צו מניעה זמני למניעת פיטוריה מתאגיד השידור הציבורי הישראלי כאן. ד”ר תמיר מגישה ועורכת מזה שנים אחדות את התכנית “זה מגיע לכם- עם ד”ר גילי תמיר” ב-“כאן רשת ב'”. התכנית שלדבריה נועדה להנגיש לכלל הציבור את זכויותיו בעולם העבודה והביטחון הסוציאלי, הן מול רשויות המס והן מול גופים ומוסדות נוספים.

בפנייתה לבית הדין מציינת ד”ר תמיר כי בקשתה זו מוגשת אך עתה בשל העובדה שתקוותה הייתה כי ניתן יהיה להסתפק בהליך הקיבוצי אותו פתחה לפני כחודשיים ההסתדרות המייצגת את ארגון העיתונאים לביטול פיטוריה על רקע מעבר חלק מתכניות התאגיד ממערכת תל אביב לירושלים. ואולם תאגיד כאן בחר מטעמיו שלא לאמץ את הצעת בית הדין לפיה היא תזומן בפני ועדת חריגים לצד הקפאת פיטוריה, ועל כן לא נותרה בידיה הברירה אלא לפתוח בחזית משפטית נוספת.

לדבריה החלטת תאגיד כאן, מסוף חודש מרץ, לסיים לאלתר את עבודתה נעשתה באופן ברור מתוך מטרה לקבוע קביעות בשטח, ומתוך מטרה להקשות עליה לפנות לבית הדין ולמנוע את פיטוריה שבוצעו בניגוד להוראות הדין.

לטענת ד”ר תמיר באמצעות עו”ד אסף מסדה פיטוריה בהליך שגוי, בחוסר סמכות מבחינת חוק השידור הציבורי, ללא כל עילה, ומשיקולים ומניעים בלתי כשרים, נעשו בצורה גלויה מול עובדים אחרים על דרך של יראו ויראו. לדבריה למיטב ידיעתה חלק מ”עובדי תל אביב” האחרים הועברו בצורה הדומה לעניינה בהתראה קצרה ביותר וללא הודעה מוקדמת.

עוד טוענת ד”ר תמיר כי הושעתה מעבודתה שלא כדין וללא כל הצדקה, וכי טענותיה לא נבחנו עובדתית. לדבריה היא הפריכה במהלך הליך השימוע אשר היה טקס ריק מתוכן ולא שימוע של ממש, את הטיעונים שהועלו נגדה, הציגה קו ברור ועקבי התומך בטענותיה, ואף הביעה את הסכמתה לעבור למערכת בירושלים.

ואולם למרות זאת הוחלט על סיום עבודתה לאלתר, ובנסיבות אלו לא נותרה בידיה הברירה אלא לפנות לבית הדין בבקשה למתן צו זמני על ביטול פיטוריה ועל השבתה לאלתר לעבודתה בתפקיד עורכת ומגישת התכנית “זה מגיע לכם”.

מכאן נמסר:  הנושא נדון בבית המשפט ועד תום ההליך, ומפאת שמירה על פרטיות העובדת, לא נתייחס לטענות.

Be the first to comment

Leave a Reply