עמותת יציגים נגד משרד החינוך: מטרפדים את מינויו של ראש העמותה לתפקיד בכיר

על פי העמותה, אייל נמר אמור לאייש מחדש את תפקיד מדריך ארצי לתכניות הכשרה והכנה לגיוס, אך משרד החינוך אינו מאפשר זאת בעקבות חברותו בעמותה

צילום אילוסטרציה. מקור: PIXABAY

עמותת יציגים ארגון עובדי ההוראה בישראל מבקשת מבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב לאסור על משרד החינוך לאייש מחדש את תפקיד מדריך ארצי לתכניות הכשרה והכנה לגיוס. זאת לאחר שלטענתה לתפקיד התקבל אייל נמר ראש העמותה, אך מינויו לא מאושר בעקבות חברותו בה.

העמותה מציינת כי אין זו הפעם הראשונה בה נוהג משרד החינוך באופן זה כלפי נמר ששימש כמורה וכמחנך ברשת אורט במשך 4 שנים ופוטר בשל פעילותו במסגרת העמותה, וכי לפני מספר חודשים גרם המשרד לביטול העסקתו כשליח בתפוצות במסגרת תכנית “מחנכים ישראלים“.

זאת 6 ימים בלבד לפני המועד בו התבקש להתייצב בבית הספר בוורשה ולאחר שהשלים בהצלחה הליכי מיונים מושכים.

על פי הבקשה, בשני המקרים באורח פלא נמצא נמר מתאים לתפקידים במשרד החינוך, התקבל לעבודה על ידי גורמי המקצוע, חתם על כל הטפסים הדרושים ונקבע מועד לתחילת עבודתו ובשני המקרים כשהגיעו המסמכים ככל הנראה לגורמי כוח האדם במשרד השתנו הרוחות והתקבלה החלטה שלא להשלים את קליטתו.

לטענת העמותה קיימות ראיות מהימנות לכאורה לכך שההחלטה על מניעת קליטתו של נמר למשרה אליה התקבל במשרד החינוך, התקבלה שלא כדין, ומשיקולים פסולים. עוד מוסיפים שהגורמים אשר קיבלו את ההחלטה שלא להעסיקו היו מודעים לפעילותו להתארגנות עובדי ההוראה בארגון חדש, והבהירו כי הם אינם רואים זאת בעין יפה.

התנהלות משרד החינוך, נטען בבקשה, מהווה פגיעה אסורה בחופש ההתאגדות והמסר ברור לגבי מה צפוי למי שיהיה מעורב בפעילות התאגדות במסגרת חדשה ושאפתנית שאינה תחת שני הארגונים הגדולים – הוא לא יוכל למצוא מקומו במשרד ואולי במערכת החינוך בכלל.

לסיכום נטען בבקשה כי משרד החינוך סיכל פעמיים את קליטתו של נמר לעבודות אליהן התקבל, ימים בודדים לפני תחילת עבודתו, ונהג בחוסר תום לב, משיקולים זרים ופסולים, ומן הטעם היחיד כי נמר פעיל במסגרת התארגנות של עובדי הוראה. זאת בניגוד למצופה מן המעסיק הגדול במשק מכוח משפט העבודה, ובניגוד למצופה מרשות מנהלית מכוח המשפט המנהלי, ותוך פגיעה קשה בהסתמכותו של נמר.

Be the first to comment

Leave a Reply