ע.דורון אל פרויקטים עתרה נגד רש”ת לאחר שפסלה את מועמדותה להפעלת מסעדה בטרמינל 3

בית המשפט התבקש גם להוציא צו ביניים המורה לרשות להימנע מהמשך הליכי המכרז ומלהתקשר עם הזוכות במכרז, וזאת עד למתן החלטה בעתירה. בית המשפט בחר לא לעשות כך, לפחות עד הדיון הנוסף שיתקיים בשבוע הבא

טרמינל בשדה תעופה. צילום: Pixabay
טרמינל בשדה תעופה. צילום: Pixabay

חברת ע.דורון אל פרויקטים הגישה עתירה נגד רשות שדות התעופה לביטול ההחלטה על פסילת הצעתה במכרז להפעלת מסעדה לממכר נקניקיות ובירה באולם הנוסעים היוצאים בטרמינל 3 בנתב”ג.  בית המשפט מתבקש גם להורות על ביטול תוצאות המכרז והזכייה של שתי חברות אחרות בו.

בית המשפט התבקש גם להוציא צו ביניים המורה לרשות להימנע מהמשך הליכי המכרז ומלהתקשר עם הזוכות במכרז עד להחלטתו בסוגיה. אך בית המשפט בחר שלא לנהוג כך, לפחות עד הדיון הבא שיתקיים בשבוע הבא. בעתירה מצוין כי חברת ע.דורון אל פרויקטים מנהלת ומפעילה בין היתר מערך הסעדה של ארוחות, שתייה קרה וחמה לציבור הרחב ולעובדים במסוף נהר הירדן ובמסוף הגבול היבשתי גשר אלנבי.

לטענת ע.דורון, אל פרויקטים החלטת הרשות לפסול התמודדותה בגלל שאינה עומדת בתנאי הניסיון של המכרז הואיל ואינה מפעילה “מתחם הסעדה”. על פי העתירה מודבר בהחלטה פסולה שהתקבלה בניגוד מוחלט להוראות הדין והיא נעדרת כל בסיס עובדתי ובוודאי משפטי, ומשכך יש להורות על ביטולה.

לדברי ע.דורון אל פרויקטים, בחינה אובייקטיבית של עיסוקה תראה כי היא מספקת בפועל שירותי הסעדה ללקוחות מזדמנים (ציבור הנוסעים והעוברים והשבים במעבר הגבול) דרך קבע ולא לעובדי מסוף אלנבי בלבד. כך שהקביעה כי החברה אינה בעלת מתחם הסעדה אינה רלוואנטית.

עוד נטען בעתירה שהוגשה באמצעות עוה”ד חן כהן וחובב ביטון כי פרשנות הרשות למונח “מתחם הסעדה” אינה עולה בקנה אחד עם לשון המכרז והוראותיו כלל ועיקר, ועל כן אין מקום לפרשנותה הפסולה על בסיסה נפסלה הצעתה של העותרת. לדברי העותרת הרשות העניקה למציעים שנקבעו כזוכים במכרז יתרון פסול על פני מציעים אחרים, זאת בכך שאפשרה להם לתקן את טופס הזמנת ההצעות שהוגש על ידם תוך שיפור או שינוי הצעתם המשותפת, ושומה היה על הרשות לקבל את ההצעה המשתפת כפי שהיא ועל פי תוכנה המקורי, ובהתאם לכך לקבוע כי ההצעה המשותפת אינה עומדת בתנאי הסף במכרז.

Be the first to comment

Leave a Reply