פרויקט מיוחד: הצעירים הנבחרים של עולם הפיננסים – אלו הם המנהלים שיובילו את החברות אל המחר

ענף הפיננסים, הפנסיה והביטוח בישראל הוא ענף בעל תדמית שמרנית ומעונבת, ואינו משופע במנכ"לים או סמנכ"לים צעירים. למרות זאת, התהליך הטכנולוגי שסחף את הענף בשנים האחרונות הוביל באופן טבעי להזרמת דם חדש לשדרה הניהולית הגבוהה. בפוליסה ביקשו להצביע על הצעירים המובילים

פרויקט צעירים נבחרים של פוליסה
פרויקט צעירים נבחרים של פוליסה

ענף הפיננסים, הפנסיה והביטוח בישראל הוא ענף בעל תדמית שמרנית ומעונבת, ואינו משופע במנכ”לים או סמנכ”לים צעירים. למרות זאת, התהליך הטכנולוגי שסחף את הענף בשנים האחרונות הוביל באופן טבעי להזרמת דם חדש לשדרה הניהולית הגבוהה והגדלה של כמות המנהלים הצעירים והמבטיחים. אלו צפויים להיות השמות החמים של הענף בעשור הקרוב.

במסגרת פרויקט מיוחד, עיתון פוליסה ביקש לאתר את הפנים החדשות של הצעירים הנבחרים בענפי הביטוח, הפנסיה והפיננסים. מדובר במנהלים מבטיחים מחברות הביטוח ובתי ההשקעות בישראל, שהתקדמו בשנים האחרונות בקצב גבוה בתוך ומחוץ לחברה שלהם ויצעידו אותה לעבר עתיד שונה מזה שהכרנו עד כה בתעשייה. הבחירה במנהלים נעשתה תוך התחשבות בגיל, מעמד, הישגים והתייעצות עם גורמים סובייקטיביים ואובייקטיביים.

 

ניסיון לגבש מאפיינים דומים ותכונות משותפות מבין הצעירים הנבחרים (פרט כמובן לגילם הצעיר) העלה מספר תובנות. ראשית, נמצא כי כל אחד יכול להצליח. המנהלים שנבחרו בפרויקט מגיעים מכל הארץ, בעלי רקע אישי שונה, עם מגוון תחומי השכלה ועניין ומאפיינים מקצועיים ייחודיים. חלקם של המנהלים צמח בתוך הארגון, בעוד אחרים הגיעו מחברות אחרות ואף מענפים אחרים. רובם התחילו את עבודתם כעובדים מן המניין ולא במסלולי עתודה ניהולית, כפי שנהוג בחלק מענפי המשק.

התברר כי הרקע האקדמי שמאפיין את הקבוצה הנבחרת מגוון וכולל משפטים, ראיית חשבון, כלכלה, מנהל עסקים, אקטואריה ועוד. גם רמת ההשכלה משתנה באופן משמעותית בין תפקיד לתפקיד. בנוגע לסטטוס המשפחתי התגלה כי הדרך להצלחה עוברת ככל הנראה דרך זוגיות מאושרת. זאת, מאחר שרוב מוחלט של המנהלים הכלולים בפרויקט הם נשואים ובעלי ילדים.

הרשימה מציגה נציגות מרשימה של המין הנשי ברשימה, כאשר רובם של המנהלים הצעירים המבטיחים בענף בהווה הם בכלל מנהלות. בנוסף בקרב המנהלים הצעירים חיבה לספורט אתגרי וריצה למרחקים ארוכים. חלקם אף סבור כי התמודדות עם ספורט מסוג זה מאפשרת להם להתמודד עם האתגרים הממושכים של הענף ומשפר את קבלת ההחלטות שלהם. כאשר נשאלו על דמויות לחיקוי, המנהלים הפתיעו בשלל תשובות, תוך אזכור דמויות מרכזיות מעולמות המדע, הספורט והפוליטיקה. חלקם גם הזכיר דמויות משפחתיות שמהוות מבחינתם מופת להתנהלות נכונה עם אתגרי החיים.

לפרויקט המלא לחץ כאן

 

Be the first to comment

Leave a Reply