קבוצת חברי כנסת מישראל ביתנו מציעה: פטור ממס הכנסה על קצבת הפנסיה

בדברי ההסבר נכתב כי מדובר באנשים שלרוב אינם עובדים, ומקורות הכנסתם מצומצמים אם בכלל אולם נושאים בנטל של הוצאות קבועות. הצעות חוק זהות הוצעו כבר בכנסות ה-18 וה-20

הכנסת ויקפדיה
הכנסת ויקפדיה

למרות שמדינת ישראל נמצאת בקיפאון פוליטי הנמשך זמן רב, ומגיע לשיאו בימים אלה של טרום בחירות בפעם השלישית תוך שנה, ישנם חברי כנסת הממשיכים להגיש הצעות חוק לכנסת ה-22.

כזו היא הצעה שהניחו לאחרונה קבוצה של חברי כנסת מסיעת ישראל ביתנו לתיקון פקודת מס הכנסה, על פיה מוצע לפטור אנשים שהגיעו לגיל פרישה מתשלומי מס הכנסה החלים על קצבת הפנסיה שהם מקבלים, כדי שיוכלו ליהנות מתשלום מרבי של הפנסיה.

בדברי ההסבר לחוק מציינים חברי הכנסת עודד פורראלי אבידריבגני סובהחמד עמאראלכס קושניר ומרק איפראימוב אשר הגישו את ההצעה, כי כיום אנשים שהגיעו לגיל פרישה וחיים מקצבה שנתית, מחויבים בתשלומי מס הכנסה מקצבתם. לרוב הם אינם עובדים, ומקורות הכנסתם מצומצמים אם בכלל. עם זאת הם עדיין נושאים בנטל של הוצאות קבועות שעליהם לשלם כדי להתקיים בכבוד הראוי.

זו לא הפעם הראשונה שהכנסת נדרשת לכך. הצעות חוק זהות הונחו על שולחנה כבר בכנסת ה-18 על ידי ח”כ חיים כץ, ובהמשך גם בכנסת ה-20 על ידי ח”כ סופה לנדבר וקבוצת חברי הכנסת, על ידי ח”כ דב חנין וקבוצת חברי הכנסת, וכן על ידי ח”כ קסניה סבטלובה.

Be the first to comment

Leave a Reply