קרן אייפקס מנסה למכור את פסגות לפי שווי של שלושה מיליארד שקל

הרוכשת הפוטנציאלית היא קרן סנטרברידג' האמריקאית. יו"ר הוועד בפסגות: ועד העובדים נכון להיכנס למו"מ קיבוצי מול כל גורם, במטרה להבטיח שעובדי פסגות ייהנו מפירות המכירה

קרן ההשקעות אייפקס, שמחזיקה בפסגות, במגעים למכירת בית השקעות לקרן סנטרברידג’ האמריקאית תמורת 3 מיליארד שקל.

המשא ומתן מול קרן סנטרברידג’ מתנהל לאחר שהנהלת פסגות ונציגות העובדים חתמו בספטמבר על הסכם קיבוצי ראשון, שתוקפו יהיה עד תום שנת 2022. ההסכם נחתם לאחר שוועד העובדים של פסגות אירגן שביתות לסירוגין בחודש יוני. מסתמן כי הוועד לא יעמוד בפני ההנהלה במימוש המכירה אם תתבצע.

על פי יו”ר הוועד שלומי לוגסי: “אנו שמחים על ההתעניינות בפסגות. אין לנו ספק כי הרוכש החדש יקבל חברה עם הון אנושי מדהים שימשיך להצעיד ולהצדיק את פסגות כבית ההשקעות הגדול והמוביל ביותר בישראל”. כך מסר לפוליסהיו”ר ועד פסגות שלומי לוגסי. “ועד העובדים נכון להיכנס למו”מ קיבוצי מול כל הגורמים הרלוונטיים, במטרה להבטיח כי עובדי פסגות ייהנו מפירות המכירה, ובכלל זה מהמשך קיומם של ההסכמים הקיבוציים וההסדרים החלים בחברה וכמובן, מתן רשת ביטחון לעובדים מפני פיטורים”, הוסיף.

החיפוש אחרי רוכש בשוק נעשה לאחר שבתחילת השנה ביקשו באייפקס להנפיק את פסגות בבורסה בשווי של 3.7 מיליארד שקל, אך בעקבות הערכות כי שווי בית ההשקעות לא יגיע למחיר המבוקש על ידי ההנהלה, ויתרו באייפקס על המהלך.

קרן אייפקס רכשה את השליטה בפסגות מקרן יורק בסוף 2010 לפי שווי של 2.76 מיליארד שקל, עד כה השקיעה הקרן ברכישה סכום מוערך של 2.5 מיליארד שקל. מאז היא משכה מפסגות דיבידנדים של 350 מיליון שקל.

באייפקס ובפסגות סירבו להגיב.

Be the first to comment

Leave a Reply