רגע לפני מכירת המניות לוויזה: הסכם קיבוצי ראשון נחתם בחברת שבא

ההסכמים שיפרו את תנאי העסקתם של העובדים, על רקע הליך הנפקה ששבא עתידה לעבור. תוקף ההסכם הוא לחמש שנים והוא חל על כ-100 עובדי החברות, שהתאגדו בהסתדרות ב-2017

צילום מחתימת ההסכם הקיבוצי בשבא. צילום: דוברות ההסדרות
צילום מחתימת ההסכם הקיבוצי בשבא. צילום: דוברות ההסדרות

הנהלת ויזה תרכוש 10% מאחזקותיו של בנק לאומי  בחברת שירותי הבנק האוטומטיים (שבא). הודעת ויזה הגיעה פחות משבוע לאחר שוועד העובדים של שבא וההסתדרות חתמו על הסכם קיבוצי לעובדים ראשון בחברה והסכם למתן מענק לעובדים בעת מכירה. ההסכמים שיפרו את תנאי העסקתם של העובדים, על רקע הליך הנפקה ששבא עתידה לעבור. תוקף ההסכם הוא לחמש שנים והוא חל על כ-100 עובדי החברות, שהתאגדו בהסתדרות ב-2017.

המהלך של Visa משקף את מחויבותה לעבוד עם שחקנים מקומיים, כחלק מהאסטרטגיה לקידום תשלומים דיגיטליים בישראל. שבא מרכזת את מערכת כרטיסי האשראי בישראל ומספקת חלק גדול מהשירותים בשרשרת ביצוע העסקאות בכרטיסי האשראי. בעקבות החקיקה ליישום המלצות ועדת שטרום, ובכדי לעודד את התחרות בשוק, הוגבלו בעלי המניות בשבא, כלומר ארבעת הבנקים הגדולים בישראל, לאחזקות של עד 10% כל אחד, וזאת למימוש עד לשנת 2021.

ההסכם נחתם בבית ההסתדרות, במעמד מנכ”ל החברות שב”א ומס”ב משה וולף, היועצת המשפטית של החברות עו”ד עירית פיליפ, עו”ד אפרת דויטש, יו”ר ועד העובדים מיכל אלחלל-אונפלוס ונציגי הוועד, וכן היועץ המשפטי של ועד העובדים בחברות, עו”ד אלי כהן ממשרד עורכי הדין בני כהן. נציגי ההסתדרות היו יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו”ר ההסתדרות במרחב תל אביב-יפו גרשון גלמן והמזכיר האיגוד המקצועי במרחב עו”ד גיא רוטנברג.

צילום: דוברות ההסתדרות

Be the first to comment

Leave a Reply