רואים משם שומעים מכאן: סדרה של מופעי אופרה מצולמים בביצוע הגדולים והטובים מגיעים לישראל

עורכת הסדרה מרב ברק, היועצת האמנותית של הפרויקט. הסדרה נפתחה עם ההפקה של האופרה אאידה מאת ורדי

כרמן מתוך רואים משם שומעים מכאן תמונה: אלה קום
כרמן מתוך רואים משם שומעים מכאן תמונה: אלה קום

חברת אלה תקשורת השיקה בחודש מרץ סדרה חדשה “רואים משם שומעים מכאן”. סדרה של מופעי אופרה מצולמים בביצוע הגדולים והטובים שבמוסיקאי האופרה הפועלים היום, זמרים, מנצחים במאים ומעצבים. יצירות שצולמו על הבמות הנחשבות בעולם ובאיכות הקרנה מעולה. עורכת הסדרה מרב ברק, היועצת האמנותית של הפרויקט. הסדרה נפתחה עם ההפקה של האופרה אאידה מאת ורדי, מפסטיבל זלצבורג היוקרתי, על התזמורת הפילהרמונית של וינה מנצח ריקרדו מוטי והסולנים הם זמרת הסופרן אנה נטרבקו בתפקיד אאידה. את ההפקה המונומנטלית הזו ביימה היוצרת והאמנית הבין תחומית האיראנית שירין נשאט. בעקבות ההצלחה שהביאה אלפי אנשים לבתי הקולנוע בהקרנות עד כה, נוספו הקרנות במהלך חודש אפריל של אאידה ומספר בתי קולנוע ביקשו להצטרף לפרויקט.

האופרה השנייה בסדרה תהיה אחת היצירות המזוהות ביותר בעולם האופרה, כרמן מאת ביזה – זו הפקה מיוחדת ויוצאת דופן, אופרה על המים, ספקטקל אדיר מפסטיבל ברגנץ באוסטריה מתקיים על שפת אגם קונסנטץ (בודנזי), התזמורת הסימפונית של וינה בניצוח של פאולו  קארינאני ובבימויו של קספר הולטן. את כרמן מגלמת המצו-סופרן הצרפתיה גאל ארקז. האופרה הועלתה לראשונה בשנת 1875 בפריז ולא זכתה להצלחה גדולה בשל היותה לא צנועה. מאז היא היתה לאחת האופרות המצליחות בכל הזמנים וזכתה למאות הפקות וביצועים בכל העולם.

אודות הבמאי קספר הולטן

הבמאי הסקנדינבי הוא אחד הבמאים הנחשבים היום בכל רחבי העולם, ביים למעלה מ- 65 אופרות, מחזות, מחזות זמר ואופרות. הוא ביים בבתי האופרה הנחשבים בהם האופרה המלכותית קובנט גארדן בלונדון, בית האופרה של וינה, דויטשה אופר בברלין, תיאטרון לה סקלה במילנו, וב- 2010  ביים את סרטו הראשון.

הפרויקט רואים משם שומעים מכאן הינו יוזמה של חברת EllaComm חברת תוכן המייצגת בארץ כמה מערוצי הטלוויזיה הבולטים בהם AMC  יורו ספורט, ערוצי דיסקברי CBS Reality,JIM JAM ועוד. לאלה קום הסכם בלעדי עם חברת UNITEL חברת התוכן הגדולה בעולם, לחברה הסכמים עם בתי האופרה הגדולים בעולם בהם בית האופרה של וינה, לה סקאלה במילאנו ובית האופרה המלכותי קובנט גרדן בלונדון. ועם פסטיבלי מוסיקה מובילים בעולם כגון פסטיבל זלצבורג. פסטיבל ברגנץ, פסטיבל הארנה בוורנה ועוד. החברה מקליטה את מופעי האופרה והמחול של בתי האופרה הללו ומשדרת אותם בבתי קולנוע בכל רחבי אירופה, באיכות הקרנה וסאונד מהמעלה הראשונה, עם תמונה באיכות 4K, אשר תגרום לכם להרגיש ממש מול הבמה. עורכת הסדרה והיועצת המקצועית  לפרויקט – מרב ברק, מרצה מומחית ומובילה בתחום האופרה. מדריכת סיורי תרבות ומוזיקה בחו”ל, מנחה קונצרטים ומפיקה אופרה עבור גופים רבים בארץ (אופרה קאמרה, התזמורת הסימפונית חיפה אנסמבל בארוקדה ועוד).

כרמן מתוך רואים משם שומעים מכאן צילום: אלה קום
כרמן מתוך רואים משם שומעים מכאן צילום: אלה קום

בהמשך יוקרנו הפקות אופרה נוספות בהן:

מקבת מאת ורדי, הפקה שפתחה את בית האופרה הממלכתי של ברלין לאחר שיפוץ ממושך. דניאל בארנבוים מנצח, פלסידו דומינגו ואנה נטרבקו בתפקידים הראשיים.

חליל הקסם מאת מוצרט, בהפקה צבעונית ועשירה של פסטיבל זלצבורג.

טורנדוט מאת פוצ’יני, אחד ממופעי האופרה המדוברים בעולם, יצירתו המיתית והקולוסאלית של פוצ’יני בהפקה מהממת בעוצמתה מבית היוצר של האמן האיטלקי הרב תחומי סטפנו פודה, אשר ההפקה שלו לאופרה זו נעשתה ל”שיחת היום” בקרב שוחרי האופרה בעולם, מאז הוצגה בבית האופרה של טורינו – איטליה. מנצח: ג’יאן-אנדריאה נוזדה.

Be the first to comment

Leave a Reply