רשות שוק ההון מקילה על חברות הפינטק המעמידות אשראי

נציגי חברת אשראי חוץ בנקאי לעסקים: שינוי זה ירחיב משמעותית את קהל הלקוחות אשר מקבל מענה מלא מהבית והעיתוי לשינוי או לפחות לרצון בשינוי חשוב מאוד

שעון בעבודה. תמונה: pixabay

רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון פרסמה לאחרונה טיוטת חוזר התקשרות מרחוק, המאפשרת עמידה בחובות זיהוי ואימות של מקבלי השירות של נותני שירותים פיננסיים באמצעים טכנולוגיים. הוראה זו תאפשר התקשרות של נותני השירותים בממשק דיגיטלי בלא צורך במפגש פנים אל פנים עם הלקוחות.

ההוראה שיצאה בתיאום עם הרשויות הממשלתיות ובהן הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, משווה את מצבם של נותני השירותים הפיננסיים החוץ בנקאיים שעל פעילותם חל צו איסור הלבנת הון לזה של הבנקים, בכל הקשור לאפשרות לצרף לקוחות חדשים בממשקים טכנולוגיים. פרסום ההוראה יסייע במיוחד באפשרות מתן השירותים בימים אלה, בהם הסקטור העסקי נאלץ להתמודד עם ההשלכות הכלכליות של התפשטות מגיפת הקורונה.

הממונה על שוק ההון, ד”ר משה ברקת: ״טיוטת ההוראה החדשה שפרסמנו תאפשר לפינטקים להעמיק באופן משמעותי את השירות ללקוחות, ולשפר את היכולת התחרותית שלהם אל מול בנקים ונותני שירותים מסורתיים, לטובת ציבור הצרכנים״. האפשרות לקדם שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים בלא מפגש פיסי עם הלקוחות, חשובה בימי שגרה ולא כל שכן בימי חירום של התפשטות מגיפת הקורונה”.

מחברת BTB שעוסקת באשראי חוץ בנקאי מסרה בנושא: “זהו צעד מבורך וחשוב. נחכה לאישור הטיוטה המשמעות תהיה חשובה שכן נוכל להפגש מרחוק ולאשר מרחוק גם משקיעים וגם לווים. עד היום האישור היה רק למשקיעים ורק לכאלה מולם יש מעגל סגור. שינוי זה ירחיב משמעותית את קהל הלקוחות אשר מקבל מענה מלא מהבית והעיתוי לשינוי או לפחות לרצון בשינוי חשוב מאוד ומלמד על ההבנה והתמיכה של הרשות בתחרות שהמערכת של ביטיבי מעמידה למערכת הבנקאית ואנו שמחים שהשוק מתחדש איתנו ומתאים עצמו לטכנולוגיה וליכולות שהצגנו עד כה ובקשנו שיאושרו”.

Be the first to comment

Leave a Reply