שירה גרינברג מונתה לכלכלנית הראשית במשרד האוצר

גרינברג מכהנת משנת 2008 במגוון תפקידים במשרד האוצר ומאז 2015 משמשת כסגנית בכירה לממונה על התקציבים

שירה גרינברג צילום: דוברות משרד האוצר
שירה גרינברג צילום: דוברות משרד האוצר
שירה גרינברג
צילום: דוברות האוצר

הממשלה אישרה היום (א’) את הצעת שר האוצר, משה כחלון, למנות את שירה גרינברג לתפקיד הכלכלנית הראשית במשרד האוצר. גרינברג מכהנת משנת 2008 במגוון תפקידים במשרד האוצר ומאז שנת 2015 משמשת כסגנית בכירה לממונה על התקציבים (תחומים כלכליים). גרינברג כיהנה גם בוועדות ובגופים ציבוריים רבים ובהם: מועצת הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית, ועד המנהל של קרנות השקעה לחדשנות ולמחקר ופיתוח תעשייתי של הרשות לחדשנות עם ממשלות זרות, יו”ר ועדת ההיגוי להמלצות על הסרת חסמים ליבוא אישי, יו”ר הצוות המשותף לסיוע לעצמאים בפנסיה ובמצב אבטלה, ועדה ציבורית לחיזוק כושר התחרות של התעשייה הישראלית, ועדת תהליך המיסוי על התעשייה עתירת הידע, ועדה מייעצת למכון למנהיגות וממשל בג’וינט ישראל, הוועדה הציבורית להרחבת סל שירותי הבריאות לשנים 2013 ו-2014 ודירקטורית בחברת נמל אילת.

הוועדה לבדיקת מינויים סברה כי לאור תפקידיה ועיסוקיה הקודמים של גרינברג היא בקיאה במהלכים ובתהליכים המרכזיים בתחום המדיניות הכלכלית של הממשלה והמגזר הציבורי במובנו הרחב, והיא בעלת ידע רב בתחומי אחריותו של אגף הכלכלן הראשי.

עוד ציינה הוועדה את החשיבות הרבה במינוין של נשים הראויות לכהן בתפקידים בכירים בשירות המדינה והיא שמחה מאוד להמליץ לממשלה על מינויה של גרינברג לתפקיד הכלכלן הראשי.

השר כחלון בירך על המינוי: “אני בטוח כי ניסיונה העשיר יתרום רבות לעבודת האגף והיא תצעיד את אגף הכלכלן הראשי להישגים משמעותיים ואני מאחל לה הצלחה בתפקיד”.

Be the first to comment

Leave a Reply