שני חשודים משפרעם נעצרו לאחר חקירת עסקאות נדל”ן חשודות

על פי החשד, השניים זייפו מסמכים בכדי לנשל את בעליהם החוקיים של מספר קרקעות חקלאיות בשפרעם ובקרית אתא

אישום על הונאות נדל"ן

חקירה שמתנהלת מספר חודשים הביאה ביום ב’ שעבר (28 באוקטובר) למעצרם של שני חשודים מרכזיים, אח ואחות משפרעם. בנוסף, החקירה הביאה לחיפוש במספר משרדי עורכי דין בצפון הארץ ולחקירתם של מספר עורכי דין.

ראשיתה של החקירה לפני מספר חודשים עם הקמת צוות חקירה משותף של משמר הגבול ורשות המיסים כשבמוקד החקירה מספר עסקאות נדל”ן שהעלו חשד שהתבצעו בניגוד לחוק ולא על ידי הבעלים החוקיים של הקרקע.


על פי החשד, השניים זייפו מסמכים בכדי לנשל את בעליהם החוקיים של מספר קרקעות חקלאיות בשפרעם ובקרית אתא ובכדי למכור אותן לצד שלישי. בבסיס החשדות מסמכים מזויפים שככל הנראה הגישו השניים בניסיון להוכיח שאת הקרקעות הללו קנה אביהם שנפטר בשנת 1979 והם הועברו לאחות במסגרת הירושה שהותירה אימם לאחר שנפטרה בשנת 2014 תוך מסירת ידיעות כוזבות ביודעין למשרדי מיסוי מקרקעין בנצרת ובחיפה.

השניים שהגישו על פי החשד לרשויות מסמכים מזויפים שככל הנראה העידו שאביהם קנה מספר קרקעות בשפרעם ומספר קרקעות בקרית אתא, הצליחו להעביר את אחת הקרקעות על שמה של החשודה וקרקעות נוספות הצליחו החשודים למכור בתמורה למיליוני שקלים.

בחקירה עולה שהחשודים פעלו לאיתור קרקעות שבעליהם החוקיים נפטרו לפני שנים רבות ו/או ירדו מהארץ על מנת להונות את רשויות המדינה.

מעצרם של האחים, תושבי שפרעם בשנות ה-60 לחייהם הוארך ביום ג’ עד לתחילת השבוע והבוקר נענה בית משפט השלום בטבריה לבקשת מג”ב והאריך את מעצרם עד יום ה’.

“מדובר בחשדות כבדים של הלבנת הון, זיוף מסמכים והונאת רשויות המס ורישום המקרקעין”. “מטריד לחשוב שעבריינים ועורכי דין יכולים לחבור יחד בכדי לנשל מקרקעות את בעליהם החוקיים בגלל בצע כסף.” “אנו רק בתחילתה של חקירה משותפת עם רשות המיסים שמתבררת כמסועפת ומורכבת מאוד”. מדגיש אחד מקציני מג”ב הממונים על החקירה.

Be the first to comment

Leave a Reply