תביעה בסך 1.9 מיליון שקל הוגשה נגד מנכ”ל וובי לשעבר שרון גילר

התובע הוא משה אלון כרמל, בעליה של חברת אניוויו, שטוען כי השקיע במיזם חדש של גילר, אך המיזם בוטל לאחר שגילר לא העביר את הכספים עליהם התחייב. תביעה זו מצטרפת לתביעה קיימת שהגישה וובי נגד גילר בסך מיליון שקל

שרון גילר
שרון גילר, מנכ"ל וובי לשעבר

בעליה של חברת אניוויו, אלון משה כרמל הגיש תביעה בסך 1.9 מיליון שקל נגד מייסד וובי (Wobi) ומנכ”לה לשעבר שרון גילר. כרמל טוען לתרמית מתוכננת מראש במטרה ליטול את כספו, לשם קידום חברת סטארט-אפ, וזאת בלי שגילר קיים את ההתחייבות כלפיו. תביעה זו מצטרפת לתביעה קיימת של סוכנות הביטוח וובי נגד מנכ”ל וובי לשעבר, בסך של מיליון שקל, לאחר שלטענתה לא השיב הלוואה שקיבל מהחברה לרכישת דירה.

תגובת שרון גילר: “אין לי יכולת להגיב, משום שלא קיבלתי עדיין את התביעה”.

לטענת כרמל, גילר הגה סטארט-אפ חדש לשוק האנגלי: אפליקציה שתבדוק עבור המשתמשים את חיוביהם הקבועים מדי חודש, ובין היתר גייס אותו למיזם. על מנת לקדם את הפיתוח הטכנולוגי העומד בבסיס הסטארט-אפ, התקשרו כרמל, גילר ואחרים בהסכם מייסדים להקמתה של חברה באנגליה הנקראת יוליון אנגליה. לאחר הקמתה, הוקצו לכרמל מניות בשיעור 20% ממניות החברה, ואילו לגילר הוקצו כ-38.5% ממניות החברה.

מייסדי החברה הסכימו על סיבוב השקעה ראשון לפעילותה של חברת יוליון אנגליה בסך מיליון ליש”ט. חלקו של התובע עמד על אספקה של 150 אלף ליש”ט ואילו חלקו של גילר עמד על סך של 550 אלף ליש”ט. לדברי התובע, למייסדי החברה היה ידוע מראש, כי אם לא יופקד מלוא סכום ההשקעה למימון הוצאותיה ולפירעון התחייבויותיה כלפי צדדים שלישיים, תפר החברה את התחייבויותיה כלפי צדדים שלישיים, לא תוכל לפרוע תשלומים ותביא בעצם לקריסתה הכוללת. עוד נמסר, כי כל המייסדים העבירו את הסכום אליו התחייבו, פרט לגילר, כאשר כאמור, הסכום אליו התחייב היווה את רוב ההשקעה הראשונית.

התביעה, שהוגשה באמצעות עוה”ד דורון סטריקובסקי ואורית טובים, מראה כי כרמל הודיע על סיום מתן השירותים שהעניקה חברת אניוויו שבבעלותו החל מחודש ינואר לחברת יוליון אנגליה, וכן על הפסקתה לשאת בהוצאותיה עד לפירעון הסכומים המגיעים לה. לדברי כרמל, הניסיונות שלו להגיע להסכמות עם הנתבע ולהיפרד בדרכי נועם לא צלח. לטענתו, הנתבע אף לא פרע הלוואה אישית שהעניק לו בסך 100 אלף שקל.

בית המשפט מתבקש לחייב את הנתבע להשיב לתובע את כספי השקעתו בחברת יוליון אנגליה, לפרוע את חובה של יוליון אנגליה על פי הסכם מתן השירותים בינה לבין חברת אניוויו, וכן לפרוע את ההלוואה האישית שהעמיד התובע לזכותו.

תגובת שרון גילר: “אין לי יכולת להגיב, משום שלא קיבלתי עדיין את התביעה”.

 

Be the first to comment

Leave a Reply