תביעה בסך 80 אלף שקל נגד מנורה מבטחים: פעלה ברשלנות, יצרה עיכוב נכס והוציאה דיבה רעה

דין דברים נרשם לאחורנה בין מעסיק שטוען שהפריש לעובדו כספי פנסיה בעוד מנורה שוללת את הדברים

כסף ישראל (אילוסטרציה: pixabay)
כסף ישראל (אילוסטרציה: pixabay)

עו”ד רן כהן, בעלים של עסק משפחתי בשם: מרכולית כהן הגיש לבית משפט השלום בחדרה תביעת לשון הרע בסך 80 אלף שקל כנגד מנורה מבטחים. בתביעה נטען כי התובע הנפיק לעובד שלו לשעבר את כל המסמכים הנדרשים לשם הוצאת כספי הפנסיה מהקופה אשר על שמו אצל מנורה, ואולם באופן מפתיע הודיעה מנורה לעובד כי לא הופרשו עבורו כספים כלשהם על ידי התובע, והלה התלונן בפניו על כך והודיע לו כי מנורה טוענת כי הוא לא הפקיד כספי פנסיה עבורו.

לטענת התובע לאחר שהנפיק שוב את המסמכים הנדרשים למנורה לשם שחרור כספי הפנסיה ושיגר אותם אליה ישירות, הודיעה מנורה כי הכספים אותרו וכי הכול בסדר. ואולם לאחר מכן שבה מנורה ודרשה שוב את המסמכים שכבר שוגרו אליה לבקשתה, והעובד פנה אל התובע באמצעות בא כוחו טרם פנייתו לערכאות, וקבל על כך שהוא לא הפריש בעבורו את כספי הפנסיה.

בתביעה נטען כי מנורה שבה וטענה בפני התובע כי הוא לא הפריש כספים בעבור העובד, וכי לאחר שהובהר לה כי אכן הועברו הכספים באופן קבוע, איך הועברו? ולאן? טענה מנורה כי לא מצאה את כספי העובד.

התובע טוען עוד כי בא כוחו של העובד המציא לו מכתב מאת מנורה בו נטען כי לא ניתן להשיג אותו, הוא אינו עונה לטלפון ולמיילים, וכי הוא לא הפקיד את כספי הפנסיה. לטענת התובע מנורה פעלה ברשלנות כלפיו, יצרה עיכוב נכס שלא כדין, פגעה באוטונומיה שלו, ובפועלה הוציאה את דיבתו רעה.

ממנורה מבטחים נמסר כי “החברה אינה מתייחסת בתקשורת לתביעות המתבררות בבית המשפט”.

Be the first to comment

Leave a Reply