ייצוגית: הרמוניה לבית שילמה לעובדיה דמי נסיעות נמוכים בניגוד לחובתה על פי צו ההרחבה

לטענת התובעת, עובדים נאלצו לממן על חשבונם את ההפרשים בין התשלום בפועל לבין עלויות הנסיעה. תגובת הרמוניה לבית: הרשת מעסיקה למעלה מ-300 עובדים המועסקים על פי חוק ועד כה לא התקבלה תלונה דומה או אחרת על תנאי העסקתם

בקשה לאישור תביעה ייצוגית. צילום: אילוסטרציה

בבית הדין האזורי לעבודה הוגשה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד חברת הרמוניה לבית, העוסקת בשיווק ומכירה של מוצרי ריהוט וקישוט לבית, בטענה לתשלום דמי נסיעות נמוכים מאלו הנהוגים או הראויים לתשלום, בניגוד לחובתה על פי צו ההרחבה – השתתפות המעסיק בדמי נסיעה לעובד.

בבקשה נטען, כי בעצם התשלום הנמוך בדמי הנסיעה הפחיתה החברה בפועל משכרם של עובדיה שנאלצו לממן על חשבונם את ההפרשים בין התשלום בפועל לבין עלויות הנסיעה.

לדברי המבקשת, המתגוררת בקרית מוצקין ושהועסקה בסניף נשר של המשיבה, כבר בתלוש השכר הראשון היא גילתה, כי המשיבה משלמת דמי נסיעות בהתאם לתעריף שאין בו משום עמידה בתנאי הסף של צו ההרחבה בנוגע לדמי הנסיעות הראויים. לטענתה, המשיבה שילמה לה סך של עשרה שקלים בגין דמי נסיעות מלאים (הלוך ושוב) עבור כל יום עבודה. לדבריה, כפועל יוצא מנוהגה זה שאינו בהתאם לדין, נוצר מצב בו היא מממנת את המשיבה, לאחר שנאלצה להוציא מכיסה את תשלום דמי הנסיעות לטובת עבודתה אצלה.

בבקשה שהוגשה באמצעות עוה”ד ליאור פליק וליזה דמרי-בן שחר נאמר, כי המשיבה הפרה את זכותה הבסיסית של המבקשת ושל עובדים נוספים, לקבל דמי נסיעות ראויים כדין ואף הלינה את דמי הנסיעות, כתוצאה מהיווצרות הפרשים משמעותיים בשכרם הכולל.

תגובת הרמוניה לבית: “רשת הרמוניה לבית מעסיקה למעלה מ-300 עובדים המועסקים על פי חוק. עד כה לא התקבלה תלונה דומה או אחרת על תנאי העסקתם יתרה מכך ההפך הוא הנכון. התביעה טרם הגיע לשולחננו ברגע שנקבלה, נגיב על פי חוק”.

 

Be the first to comment

Leave a Reply