תביעה נגד איילון: החברה גרמה למבוטח להבין שהפוליסה כוללת ביטוח למימון שירותי פונדקאות

המבוטח ובן זוגו חתמו עם סוכנות פונדקאות על הסכם לביצוע הליך הפונדקאות בחו"ל שכוללים טיפולים מיוחדים שעלותם עד 280 אלף דולר. איילון: העובדה לפיה התובע ובן זוגו אינם יכולים לבצע הליך פונדקאות בארץ אינה עונה להגדרה של מקרה ביטוח והבעיה טמונה בחקיקה

ביטוח לתהליך פונדקאות. תמונת אילוסטרציה. צילום: Pixabay
ביטוח לתהליך פונדקאות. תמונת אילוסטרציה. צילום: Pixabay

איילון נתבעת בבית משפט השלום בתל אביב לשלם לתושב העיר, תגמולי ביטוח בסך 525 אלף שקל. בתביעה נאמר כי התובע מבוטח בפוליסת ביטוח בריאות קבוצתית של איילון לעובדי וגמלאי עמית טכנולוגיות ובני משפחותיהם. לדברי התובע במהלך חודש יולי אשתקד, החלו הוא ובן זוגו בהליך של הבאת ילד לעולם בארה”ב, ולשם כך חתמו עם סוכנות פונדקאות על הסכם לביצוע הליך הפונדקאות בחו”ל.

על פי התביעה, בני הזוג החלו בתהליך ארוך ומסובך, ולאחר שהוציאו כספים רבים הצליחה האם הפונדקאית להיכנס להריון עם שני עוברים.

לטענת התובע בהתאם לתנאי הפוליסה הוא זכאי יחד עם בן זוגו להחזר בגין טיפול מיוחד בחו”ל עד לסך של 280 אלף דולר כמפורט בפוליסה. לדבריו בהתאם לתנאי הפוליסה קיים כיסוי ביטוחי למימון שירותי פונדקאות, וכי הוא שם את מבטחו אצל איילון, שילם את הפרמיות החודשיות באופן עצמאי עבור מלוא הכיסויים שבפוליסה מדי חודש בחודשו, בהיותו בטוח כי ביום שעת המבחן תשלם לו איילון את תגמולי הביטוח להם הוא זכאי מכוח הפוליסה.

אולם, איילון דחתה את דרישתו לתשלום תגמולי הביטוח.

לטענת איילון, טיפול מיוחד בחו”ל בהתאם לפוליסה, מתייחס למצב רפואי המצריך טיפול מיוחד בחו”ל. העובדה לפיה התובע ובן זוגו אינם יכולים לבצע הליך פונדקאות בארץ אינה עונה להגדרה מקרה ביטוח, קרי התובע אינו סובל מבעיה רפואית אלא הוא אינו יכול לשאת הריון בשל מינו. לדברי איילון לא ניתן לבצע את הטיפול בארץ לא עקב מצבו רפואי של התובע, אלא עקב כך שהעניין טרם הוסדר על ידי המחוקק.

ואולם התובע טוען כי הוא זכאי לשיפוי מכוח הפוליסה בגין טיפול מיוחד בחו”ל בגין הוצאותיו בסך של 500 אלף שקל, וכמו כן הוא זכאי לפיצוי בסך של 25 אלף שקל כמימון לשירותי פונדקאות. לדברי התובע הוא שומר על זכותו לתקן את כתב התביעה ולהוסיף טענות נזיקיות, עת גרמה לו איילון נזק כספי כבד כאשר גרמה לו להסתמך על המצג שנעשה בעת רכישת הפוליסה, ולפיו הפוליסה מכסה על פי לשונה את עלות הטיפול המיוחד בחו”ל, ולפצותו עבור עלויות הפונדקאות. בנוסף מתבקש בית המשפט לחייב את איילון בריבית מיוחדת מרבית, וזאת בגין כל סכום שלא שולם במועדו.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply