תביעה נגד סוכנות לביטוח מ.ד. תשובה בטענה להפליית מועמדת לעבודה עקב הריון

לטענת התובעת, משהבינה נציגת הנתבעת כי היא מצויה בשלבי הריון התחלתיים או שהיא מנסה להיכנס להריון, היא פסלה את מועמדותה לתפקיד על הסף. תגובת מנכ"ל סוכנות תשובה: התקשרתי לתובעת לזמן אותה לראיון עבודה ולכן לא ברורה לנו מהות תביעתה

בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הוגשה תביעה בסך של כ-100 אלף שקל נגד מ.ד. תשובה סוכנות לביטוח (2008) בטענה, כי פסלה מועמדת לתפקיד מזכירה בסוכנות אך ורק בשל החשד, כי היא מצויה בשלבי הריון התחלתיים או בשל כך שישנה אפשרות ממשית שתכנס להריון.

לדברי התובעת, מאי בינסטוק, בקורות החיים ששלחה אל הנתבעת באמצעות האי-מייל לצורך בחינת מועמדותה לתפקיד המזכירה היא לא פירטה את גילה או מעמדה האישי, כי סברה שאין המדובר בפרטים רלוונטיים למשרה המוצעת וכי נציגת הנתבעת ניסתה ליצור עמה קשר טלפוני על מנת לתאם מועד לראיון עבודה.

התובעת ציינה, כי השיבה לנציגת הנתבעת בדואר אלקטרוני, שבו התנצלה על חוסר המענה הטלפוני וציינה כי היא סובלת מבחילות וביקשה לתאם מועד לראיון עבודה. לטענתה, באי-מייל תגובה ששלחה אליה הנציגה היא נשאלה האם היא נמצאת בהריון – “בחילות? האם את בהריון?”. התובעת טוענת, כי השיבה לה כי “עוד מוקדם לדעת”, זאת בשל העובדה שהיא ובעלה מנסים אמנם להיכנס להריון.

לדברי התובעת, נציגת הנתבעת הודיעה לה בתגובה: “אם יש באופק הריון אז אנחנו נוותר”.

לטענת התובעת, משהבינה נציגת הנתבעת כי היא מצויה בשלבי הריון התחלתיים או שהיא מנסה להיכנס להריון, היא פסלה את מועמדותה לתפקיד על הסף. התובעת מציינת, כי במועד ההתכתבות בינה לבין נציגת הנתבעת היא לא הייתה מצויה בהריון.

בתביעה שהוגשה באמצעות עו”ד שי שרון אידגה נטען, כי ההתנהגות המפלה מצד הנתבעת נוגדת עקרונות יסוד וטומנת בחובה יחס שונה אל מועמדים לעבודה שאין ביניהם שוני רלוונטי ממין העניין המצדיק את השוני בהתייחסות.

עוד נטען, כי בפסילת מועמדותה של התובעת, אך רק בשל החשד כי היא מצויה בשלבי הריון התחלתיים ובשל כך שישנה אפשרות ממשית שתיכנס להריון, הפרה הנתבעת את הזכות לשוויון ואת הוראות חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה האוסרות על הפלייה. בית הדין מתבקש לחייב את הנתבעת בפיצוי על סך 100 אלף שקל, בהתאם לקבוע בחוק שוויון הזדמנויות בעבודה או לחלופין בהתאם לעקרון השוויון.

תגובת מנכ”ל סוכנות תשובה, תומר תשובה: “החברה דוחה את הטענות התובעת בכתב התביעה. אני, מנכ”ל החברה, התקשרתי לתובעת לזמן אותה לראיון עבודה ולכן לא ברורה לנו מהות תביעתה. התובעת טענה שהתחילה לעבוד במקום אחר. החברה לא תנהל את התביעה מעל דפי העיתון”.

Be the first to comment

Leave a Reply