תביעה נגד עיריית רמת גן: גמלאי שהועסק 23 שנים לא קיבל את זכויותיו הסוציאליות

לטענת התובע, עיריית רמת גן לא שילמה לו את שכרו וזכויותיו הסוציאליות בגין משרתו המלאה כמנהל חמשת המוזיאונים העירוניים ברמת גן בין השנים 2003-2019

תמונה רפאל פרץ

עיריית רמת גן ועמותת מוזיאון רמת גן נתבעות בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב לשלם 2 מיליון שקל למאיר אהרונסון, לשעבר המנהל האומנותי של המוזיאון לאומנות ישראל ומנהל המוזיאונים העירוניים.

לדברי אהרנוסון, שיצא לגמלאות בחודש מאי אשתקד בהיותו בן 74 והועסק על ידי העירייה במשך 23 שנים, עיריית רמת גן לא שילמה לו את שכרו וזכויותיו הסוציאליות בגין משרתו המלאה כמנהל חמשת המוזיאונים העירוניים ברמת גן בין השנים 2003-2019.

באשר לעמותת מוזיאון רמת גן שהעסיקה אותו במשרה מלאה נוספת של המנהל האומנותי של המוזיאון לאומנות בישראל טוען אהרונסון כי העמותה קיבלה מדי שנה מהעירייה מעבר לתקציבה סך של 180 אלף שקל נוספים בגין משרתו זו, אולם הותירה את הכספים הללו אצלה לצרכיה, ולא העבירה אותם לידיו (כשכר חודשי של 15 אלף שקל).

לדברי אהרונסון הוא פנה שוב ושוב לגורמים השונים בעיריית רמת גן בדרישה לקבלת הכספים המגיעים לו כפי שסוכם עמו, וכי בעלי התפקידים הבכירים ביותר בעירייה, בהם סגני ראש העיר וראש העיר עצמו, הבהירו לו במפורש כי הוא יקבל את מלא הכספים עבור כל שנות עבודתו כמנהל המוזיאונים העירוניים, והתחייבויותיהם הניחו את דעתו. ואולם הלכה למעשה דחתה העיריה את דרישתו לתשלום הסכומים שהיא נותרה חייבת לו בגין עבודתו כמנהל המוזיאונים העירוניים בטענה חסרת בסיס ומופרכת לפיה היקף עבודתו לא השתנה (100% משרה), וזאת כאשר בפועל לדבריו הוא ביצע שתי משרות שונות בהיקף משרה של 200%.

אהרנוסון מבקש מבית הדין, באמצעות בא כוחו עו”ד משה בן דרור לחייב את העירייה ועמותת מוזיאון רמת גן לשלם לו את שכרו עבור 16 השנים בהן עבד כמנהל המוזיאונים העירוניים. הסכום האמור לדבריו נאמד ב-2.9 מיליון שקלים אולם בהתחשב בתקופת ההתיישנות של 7 השנים הוא מעמיד את תביעתו בגין רכיב זה של שכר שלא שולם על הסך של 1.26 מיליון שקלים.

בנוסף לדבריו הוא זכאי לפיצויי פיטורין לאור יציאתו לגמלאות וסיום עבודתו בסך 240 אלף שקל, וכן לתשלומים נוספים בגין אי הפרשות לפנסיה לביטוח מנהלים וקרן השתלמות וזכויות נוספות שלא שולמו לו.

Be the first to comment

Leave a Reply