תביעה: עובד לשעבר גנב תרופות בשווי של חצי מיליון שקל מסניף BE

בתביעה נאמר כי בדיקה של החברה הניבה עוד ראיות מוצקות וחד משמעיות לרבות צילומים במצלמות האבטחה של שורת מעשי גניבת תרופות יקרות ערך מהסניף שבוצעו על ידי הנתבע

תושב שפרעם נתבע לשלם לשופרסל את הערך הכספי של תרופות מרשם רגישות ויקרות ערך שגנב ממנה עת הועסק על ידה כרוקח. בתביעה על סך 660 אלף שקל שהגישה כנגדו שופרסל נאמר כי הוא ניצל באופן נלוז ובזוי את מעמדו כעובד וכרוקח ורמס ברגל גסה את חובות תום הלב, האמון, והנאמנות הבסיסיות ביותר ביחסי עבודה.

בתביעה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב נאמר כי שופרסל קיבלה את הנתבע לעבודה אצלה כרוקח בחודש פברואר 2018 בסניף קיבוץ גלויות של הרשת, זמנית אשר לאחריה נקלט בסניף “BE“( רשת ניו פארם לשעבר) אסותא רמת החייל בו הועסק עד מועד סיום עבודתו לפני כ-3 חודשים.

רק בדיעבד לאר שנתפס בגניבה ממנה התברר לשופרסל כי הנתבע סיים את עבודתו גם אצל מעסיקתו הקודמת (שירותי בריאות כללית) עקב חשד לגניבה תרופות בשווי כחצי מיליון שקל שבגינה אף הוגשה כנגדו במחצית חודש ינואר 2018 תלונה למשטרה.

לדברי שופרסל באמצעות עוה”ד ערן שוהם וספיר טובה עקב אירוע חריג אשר העלה חשד ממשי כי הנתבע גונב תרופות יקרות ערך מהסניף, נערכה על ידי מחלקת הביטחון בדיקה של העניין ובמהלכה נתפס הנתבע “על חם” כאשר הוא יוצא מהסניף כשבתיקו תרופות יקרות ערך.

כאשר נתבקש הנתבע על ידי הקב”ט לפתוח את תיקו הוא נמלט תוך שהוא משליך תרופות בשווי של למעלה מ-11 אלף שקל.

לטענת שופרסל למחרת היום בו נתפס הנתבע מבצע את הגניבה הוא הודיע בהודעת וואטסאפ לרוקח האחראי על התפטרותו לאלתר. הנתבע נטען בתביעה ניצל את סמכותו שניתנה לו מתוך אמון בו כעובד שופרסל על מנת לבצע הזמנה של תרופות יקרות ערך אותן גנב מהסניף.

לדברי שופרסל במהלך התקופה בה הועסק הנתבע החלו להתגלות חסרים חריגים במלאי התרופות בבית המרקחת והחוסרים שנצברו בתרופות המרשם (אייברנס, סקסנדה ו-סיאליס) לאורך זמן היה כה משמעותיים באופן שהעלה חשד לאירועי גניבה המתרחשים בסניף. בסופו של יום החשד כי הנתבע הוא האחראי לגניבה התגבש לאחר שהזמין תרופה חריגה בלא ידיעת הרוקח האחראי.

בתביעה נאמר כי לפני כחצי שנה הוגשה על ידי שופרסל תלונה במשטרה כנגד הנתבע בגין גניבה ממעסיק וטרם הסתיימה בירור התלונה.

בתביעה נאמר כי הבדיקה הניבה עוד ראיות מוצקות וחד משמעיות לרבות צילומים במצלמות האבטחה של שורת מעשי גניבת תרופות יקרות ערך מהסניף שבוצעו על ידי הנתבע.

לסיכום נטען בתביעה כי הנתבע ניצל את מעמדו לשם ביצוע מעשי גניבה שיטתיים של תרופות יקרות ערך ולפיכך יש לחייב אותו להשיב לשופרסל את מלוא השווי הכספי של התרופות שגנב.

עובד במלון המלך דוד נתבע לשלם 140 אלף שקל

תושב מחנה הפליטים שועפאט שהועסק משך כ-6 שנים כפקיד קבלה במלון המלך דוד בירושלים נתבע לשלם כ-140 אלף שקל לחברת מלונות דן בעלת רשת מלונות דן. זאת בטענה לפיה שלח ידו בכספי המלון ואורחיו, הן באמצעות הקופה האישית אשר הייתה באחריותו ותחת ידיו, והן באמצעות הליכי ההתחשבנות השוטפים עם אורחי המלון.

בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בירושלים נאמר כי מן המידע והראיות אשר נאספו על ידי הנהלת מלון המלך דוד במהלך השבועות האחרונים עולה כי הנתבע שלח ידו בכספי המלון, וכי בשלב זה היקף הגניבה נאמד בכ-140 אלף שקל, כספים אותם נטל הנתבע לכיסו במסגרת דפוס פעילות קבוע ושיטתי בו פעל במהלך השנים 2017-2019.

בתביעה שהוגשה באמצעות עוה”ד גלית גולן-רתם ודנה כהן נאמר כי בידי המלון צילומי מצלמות האבטחה במסגרתן נצפה הנתבע מספר פעמים נוטל כספים מן הקופה האישית שמטרתה להעמיד כספים לטובת אורחי המלון, ומכניס אותם לכיסו.

בעת האחרונה נטען בתביעה ניסה הנתבע “לטשטש” את מעשיו על ידי כך שנכנס אל המערכת הממוחשבת של המלון ופעל בצורה יזומה על מנת לשנות באופן ידני נתונים שונים באופן רטרואקטיבי, ככל הנראה במטרה להקשות על היכולת להתחקות אחר מעשיו.

לדברי התובעת הנתבע הודה בחלק מן המעשים המיוחסים לו, שיתף אותה בדפוס הפעולה שלו, ואף הסכים להשיב את הכספים שגנב, והצדדים דנו במנגנון השבת הכספים, ואולם עד עתה הוא לא עשה כן ובכוונתו לעזב את הארץ.

בתביעה מצוין כי עם היוודע הדבר הוגשה לפני כ-3 שבועות תלונה במשטרה כנגד הנתבע והוא נחקר ושוחרר בתאים מגבילים. לדברי התובעת לאחרונה התבררה לה תשתית ראייתית נוספת וחדשה בדבר מנגנון נטילת הכספים מן המלון, וכי גם בגין מעשים אלו בכוונתה להגש תלונה במשטרה.

Be the first to comment

Leave a Reply