תלמידי חטיבת ביניים מטירה ורעננה משתתפים בתכנית של 14 מפגשים ללימוד תכנות בקוד פתוח

החברה יוזמת ומארגנת פרויקט חינוך חברתי בשם ROSE – ראשי תיבות באנגלית של 'חינוך לקוד פתוח של רד האט' - Red Hat Open Source Education. "אנחנו מאמינים כי ילדים ערבים ויהודים הלומדים יחדיו את יסודות פיתוח התוכנה, מגשרים כבר בגיל צעיר על הפערים התרבותיים ביניהם"

פרויקט ROSE של רד האט ברעננה
פרויקט ROSE של רד האט ברעננה

מרכז הפיתוח הישראלי של רד האט (Red Hat) הספקית הגלובלית של פתרונות קוד פתוח, יוזם ומארגן פרויקט חינוך חברתי בשם ROSE – ראשי תיבות באנגלית של ‘חינוך לקוד פתוח של רד האט’ – Red Hat Open Source Education.

מדובר בתכנית של 14 מפגשים המתקיימים במרכז הפיתוח של רד האט ברעננה, בהם תלמידי חטיבות ביניים ערבים ויהודים מטירה ורעננה, לומדים מהמהנדסים של רד האט על לינוקס, קוד פתוח ותכנות בסיסי בשפת  פייטון (Python).

הפרויקט מתבצע כחלק מהפעילות הענפה של רד האט ישראל למען הקהילה.

מיקי קנת, מנהלת מרכז הפיתוח של רד האט, אומרת: “אנחנו מאמינים כי ילדים ערבים ויהודים הלומדים יחדיו את יסודות פיתוח התוכנה, מגשרים כבר בגיל צעיר על הפערים התרבותיים ביניהם, ועל ידי כך אנו מקרבים אותם לחזון הקוד הפתוח ולתרבות הארגונית של רד האט, אשר מטפחת תקשורת פתוחה, שיתוף פעולה, שקיפות ואמון הדדי, יחד עם עבודת צוות והכרה בהישגים. המפגשים השבועיים של התכנית מקרבים את הילדים לתרבות זו, ופורצים את גבולות המגדר והתרבות”.

במהלך הפרויקט, התלמידים מפתחים תוכנה השולטת במכונית מרוץ שנוסעת במסלול מרוצים בין מכשולים שעליה לעקוף. במפגש האחרון מתקיימת תחרות בין הילדים, והמכונית שזוכה בניקוד הגבוה ביותר, מזכה את הילד שכתב את  הקוד בניצחון.

מיקי קנת מציינת כי הפרויקט, שמתקיים כבר ארבע שנים, זוכה להצלחה רבה ויימשך גם בשנת הלימודים הקרובה. במהלך החופש הגדול התקיימה מהדורה מיוחדת ומואצת של ROSE לילדי העובדים ברד האט, שאף היא זכתה להצלחה רבה.

“אנחנו מאמינים בחינוך והקניית ערכים ומיומנויות פיתוח תוכנה מגיל צעיר, ולא פחות מכך שמחים בפעילות המשותפת של נערים ונערות ערבים ויהודים כדרך לקידום היכרות, הבנה ושיתוף פעולה גם בתחומים אחרים”, אומרת מיקי קנת.

Be the first to comment

Leave a Reply