תשואות הפסדיות לקרנות הפנסיה בפברואר: מבטחים החדשה רשמה תשואה של 0.68%-

קרנות הפנסיה. מתחילת השנה, הקרן של מנורה מבטחים רשמה תשואה של 0.9% והיא הקרן המשתלמת ביותר. מבין הקרנות הקטנות הקרן של אלטשולר שחם רשמה תשואה שלילית של 0.65% והיא המובילה

ירידות בחודש פברואר
ירידות בחודש פברואר

חודש פברואר התאפיין בשוק ההון המקומי בירידות שערים בכל מדדי המניות המובילים, בדומה למגמה בבורסות מובילות בעולם. לדוגמה, מדד ת”א 35 ירד ב-3% בחודש השני של השנה ומתוך כך מציג תשואה שלילית של 0.6% מתחילת השנה. מדד ת”א 90 נפל ב-4.5% בחודש פברואר, אך עדיין מציג תשואה חיובית של 0.5% מתחילת השנה.

הירידות, לא נרשמו בשוק המניות בלבד, כאשר גם שוק האג”ח נחלש בחודש האחרון. מדד תל בונד 20 השיל 1% בחודש פברואר ומתחילת השנה ירד 0.6%. מדד תל בונד 40 ירד 0.7% בחודש פברואר ומתחילת השנה מציג תשואה של שלילית של 0.3%.

תנאים אלו הביאו גם את קרנות הפנסיה להציג תשואות שליליות בחודש פברואר. סקירה של קרנות הפנסיה הגדולות בשוק תראה כי תשואתן נעה בין תשואה שלילית של 1.2% עד לתשואה שלילית של 0.65%.

מבין הקרנות הגדולות, קרן הפנסיה שרשמה את התשואה הטובה ביותר לחודש פברואר היא הקרן של מנורה מבטחיםמבטחים החדשה כללי. הקרן רשמה תשואה שלילית של 0.68% בלבד ומציגה תשואה של 0.92% מתחילת השנה – התשואה הטובה בתחום. קרן זו היא גם הגדולה בענף, כאשר היא מנהלת סך נכסים של כמעט 78 מיליארד שקל.

קרן הפנסיה של הפניקסהפניקס פנסיה מקיפה לבני 50 ומטה השיגה תשואה שלילית של 0.85% בחודש פברואר וזו התשואה השנייה בטיבה בחודש זה. מתחילת השנה הקרן מציגה תשואה של 0.54% ושנה לאחור הקרן התחזקה בכמעט 8%.

מבין הקרנות הקטנות הקרן של אלטשולר שחם – אלטשולר שחם פנסיה מקיפה לבני 50 ומטה רשמה תשואה שלילית של 0.65% והיא המובילה בחתך זה. מתחילת השנה הקרן השיאה תשואה של 0.7%. שנה לאחור, הקרן מציגה תשואה של יותר מ-11% והיא המובילה בענף בחתך זה.

בבדיקה ארוכת טווח, הקרן של הפניקס מובילה את הענף עם תשואה של 17.5% ו-40.2% בשלוש וחמש השנים האחרונות בהתאמה. לא הרחק מאחור, נמצאת הקרן של הראלהראל גלעד כללי, אשר מציגה תשואה של 15.8% ו-39.4% בשלוש וחמש השנים האחרונות.

תשואות קרנות הפנסיה בחודש פברואר (מקור: דיווחי החברות)

Be the first to comment

Leave a Reply