2,800 עובדי כלל ביטוח פתחו בצעדים ארגוניים בטענה למבוי סתום במו”מ על הסדר קיבוצי

יו"ר ועד העובדים: זו סנונית ראשונה בשורה ארוכה של צעדים מתוכננים. כלל ביטוח: הנהלת החברה מקיימת את הוראות ההסכם הקיבוצי בקפידה מיום חתימתו

כ-2,800 עובדי כלל ביטוח, על חטיבותיה השונות, עזבו השבוע (יום א’)  את עמדותיהם במטה החברה בקריית עתידים בתל אביב והצטרפו לאסיפת הסברה שקיים ועד העובדים בחברה – כך נמסר מההסתדרות. עוד נמסר, כי “העבודה בחברה תופסק היום לשעתיים כחלק מהצעדים הארגוניים שבהם פתחו העובדים, בעקבות המבוי הסתום אליו נקלעו הצדדים, נוכח סירובה העיקש של ההנהלה לחתום על הסכם קיבוצי חדש בחברה”.

יו”ר ועד העובדים בכלל ביטוח, רוני רז, אמר הבוקר: “אני מצר על כך שהיינו צריכים להגיע למקום הזה, על אף רצון העובדים להגיע להסכמות. הנהלת כלל ביטוח בוחרת לחזור שנים אחורה, תוך פגיעה באמון שנוצר בין הצדדים והסבת נזק חמור למערכת יחסי העבודה בחברה. אסיפת ההסברה שמתקיימת היום היא סנונית ראשונה בשורה ארוכה של צעדים ארגוניים מתוכננים. אני תקווה כי ההנהלה תתעשת ותבין כי העובדים הם הנכס העיקרי של החברה”.

מכלל ביטוח נמסר בתגובה: “הנהלת החברה מקיימת את הוראות ההסכם הקיבוצי בקפידה מיום חתימתו ופועלת בשקיפות מלאה עם ועד העובדים. על פי ההסכם הקיים, התחייב ועד העובדים לשקט תעשייתי עד ל-31 במרץ 2017 ואנו קוראים לו לשוב אל שולחן הדיונים במטרה להגיע להסכמות אשר יסייעו לחברה להמשיך לצעוד לעבר העתיד תוך שיתוף פעולה מלא עם העובדים”.

 

Be the first to comment

Leave a Reply