4 מיליארד שקל מצאו בית: כספי הפנסיה של עובדי חברת נמלי ישראל ינוהלו בהלמן אלדובי

על פי דרישת המכרז, בית ההשקעות הקים עבור חנ"י קופה ייעודית שתנוהל תחת חברת הלמן-אלדובי גמל ופנסיה

נמל אשדוד, צילום ויקפדיה
נמל אשדוד, צילום ויקפדיה

לאחר קבלת אישור הממונה על שוק ההון, הביטוח והחסכון, כספי הפנסיה של כ-2,300 עובדי חברת נמלי ישראל, בהיקף של כ-4 מיליארד שקל, עוברים לבית ההשקעות הלמן-אלדובי.  זאת לאחר שבית ההשקעות זכה לפני יותר משנה (נובמבר 2018) במכרז שהתקיים להקמה וניהול של ניהול קופת הגמל המרכזית לקצבה  של עובדי חנ”י למשך 5 שנים עם אופציה להארכה. 

במכרז התמודדו מספר גופים והבחירה נעשתה על פי קריטריונים שונים, ובכללם תשואות ודמי ניהול. על פי דרישת המכרז, בית ההשקעות הקים  עבור חנ”י קופה ייעודית שתנוהל תחת חברת הלמן-אלדובי גמל ופנסיה. עם הקמת הקופה, הכספים אשר הוחזקו עד כה בחשבונות ייעודיים שהתנהלו על שם חברת נמלי ישראל בנאמנות לטובת עובדים וגמלאים שחל עליהם הסדר פנסיה תקציבית, יועברו לבית ההשקעות.

רמי דרור מנכ”ל הלמן אלדובי

חברת נמלי ישראל מקימה, מפתחת ומשכללת את נמלי הים המסחריים בחיפה, באשדוד ובאילת ומופקדת על הקמת הנמלים החדשים: נמל הדרום באשדוד, ונמל המפרץ בחיפה, לתועלת המשק ולקידום כלכלת ישראל. חברת נמלי ישראל מדורגת Aa1 (אופק יציב) ע”י חברת מדרוג ו AAA -ע”י מעלות, והכנסותיה מושקעות בפיתוח נמלי הים. תכניות הפיתוח שמבצעת החברה נועדו לתת  מענה לצרכי המשק בראיית הדורות באים, להבטיח את פקידתן של אניות הענק לאור השינויים הדרמטיים בגודל האניות ולמצות את הפוטנציאל הטמון במיקומה האסטרטגי של ישראל.

רמי דרור, מנכ”ל הלמן-אלדובי:  בית ההשקעות ממשיך בתנופת הצמיחה ובגיוס עמיתים וימשיך לחולל את התחרות בתחום החיסכון ארוך הטווח בישראל. כבית השקעות המתמחה בתחום הפנסיוני, להלמן-אלדובי נסיון רב בקליטה וניהול של קופות גמל לסוגיהן ואנו משוכנעים כי הדבר  יאפשר לנו להעניק לעובדי חברת נמלי ישראל, וגימלאיה, את השירות הטוב והמקצועי ביותר.  

Be the first to comment

Leave a Reply