40 עובדים של Booking.com ישראל השתתפו בכנס הטכנולוגי השנתי של החברה

בכנס טכנולוגי וארבעה ימי האקתון שערכה החברה לעובדיה, ביחד עם עמיתיהם מסיאטל, שנחאי ומנצ'סטר.

לורן הלרמאיר – מנהל מרכז הפיתוח של Booking.com בישראל, ענת קלינסקי – מעצבת חווית משתמש ושליו ברזני – מנהל מוצר בכיר במדע נתונים. קרדיט: מעיין כפרי.

יותר מארבעים עובדים ממרכז המחקר והפיתוח של Booking.com בתחום למידת המכונה בתל אביב ביקרו לאחרונה במטה משרדי החברה באמסטרדם, כדי להשתתף בכנס טכנולוגי וארבעה ימי האקתון שערכה החברה לעובדיה, ביחד עם עמיתיהם מסיאטל, שנחאי ומנצ’סטר.

ההאקתון השנה נועד כדי לסייע ל-Booking.com במשימתה להעניק לכולם את האפשרות לחוות את העולם באופן פשוט יותר. בשל כך, הוא חולק למספר קטגוריות מפתח, ביניהן: קיימות – במסגרתה הצוותים התמקדו באספקת מוצרים חדשניים המסייעים להניע “תיירות בת-קיימא”; הטיול המחובר – בחן דרכים בהן החברה יכולה ללוות את לקוחותיה ולתמוך בהם יותר בכל שלב במסע; קליקתון (Clickathon) – בקטגוריה זו פיתחו הצוותים רעיונות חדשים לשיפור חוויית השותפים של החברה, באמצעות כלים טכנולוגיים שונים. עבור כל קטגוריית האקתון הוצעו פרסים במקומות ראשון, שני ושלישי, עליהם התחרות כמעט 300 פרויקטים שונים שפותחו השנה על ידי צוותי ההאקתון.

בכנס הטכנולוגי עובדי מחלקות הטכנולוגיה והמוצרים חלקו את ההצלחות, הכישלונות והלקחים שהפיקו במסגרת עבודתם, במספר מסלולים שונים שהציע הכנס, החל מעיצוב, מוצר, כתיבת חווית משתמש (UX), פיתוח מנהיגות וכישרונות, הנדסה, נתונים, אנליטיקה, למידת מכונה, מחקר ועוד.

לורן הלרמאיר, מנהל מרכז הפיתוח והמחקר של Booking.com בתל אביב, אמר: “שמירה על מתן הזדמנויות לצוות התל אביבי לפיתוח רעיונות שיכולים לייעל את חוויית הלקוח ולעזור לבנות מוצר ללא תחרות, זהו חלק בלתי נפרד מתרבות תהליכי הבדיקות, המבחנים והחדשנות של החברה. אנו מטפחים תרבות שמאפשרת לאנשים לנסות דברים חדשים מבלי לפחד להיכשל. אנו מכירים בכך שכל טעות היא הזדמנות ללמוד וזו הסיבה שכל כך חשוב לצוותים שלנו להשתתף באירועים כמו אלה ולחלוק את החוויות שלהם בעצמם. זה עוזר לנו ליצור סביבת עבודה חופשית ופתוחה המסייעת לנו לייצר חדשנות אמיתית”.

Be the first to comment

Leave a Reply