הפיתוח הדינמי של אמדוקס עם Red Hat OpenShift

סדריק ג'גוט, ראש ניהול מוצרים טכניים באמדוקס שבחר בפלטפורמה: אנו יודעים שעם רד האט יש לנו תמיכה מקצה לקצה

בניין אמדוקס

הפיתוח הדינמי של אמדוקס עם Red Hat OpenShift

אמדוקס, שמשרדיה בישראל ממוקמים ברעננה, היא ספקית תוכנה ושירותים מובילה לחברות טלקום ומדיה מכל הגדלים, אשר מאיצה את הטרנספורמציה הדיגיטלית הדינמית והמתמשכת של התעשייה. אמדוקס מעסיקה 25 אלף עובדים שמשרתים לקוחות ב-85 ארצות. החברה רשומה בבורסת נאסד”ק, והכנסותיה בשנת הכספים 2018 הסתכמו ב-3.97 מיליארד דולר.

משימתה של אמדוקס היא לספק שיפורים עסקיים יוצרי צמיחה עבור לקוחותיה בתחומי התקשורת והמדיה. עם הפיכתן של תעשיות אלה לדינמיות יותר, אמדוקס חיפשה איך להפוך למהירה ואג’ילית יותר בגישתה לפיתוח שירותים. על ידי בניית יישומי OSS/BSS (מערכת תמיכת תפעול/מערכת תמיכת עסקים) כמיקרו-שירותים (Microservices) הפועלים על Red Hat OpenShift Container Platform – פלטפורמת קונטיינרים ברמה ארגונית המבוססת על Kubernetes, יכולה החברה לספק לשוק מהר יותר תכונות ושירותים חדשים, כמו גם לבצע טרנספורמציה בכלל תרבות הפיתוח שלה כדי להתמקד בעבודה יעילה פתוחה.

לעמוד בקצב של תעשייה משתנה

כספקית תוכנה ושירותים לחברות טלקום ומדיה, אמדוקס עוזרת להאיץ את הטרנספורמציה הדיגיטלית הדינמית של התעשייה, וזאת על ידי אספקת שיפורים עסקיים שיוצרים צמיחה. לאמדוקס יש קשרים עסקיים ארוכי שנים עם 350 ספקי תקשורת ומדיה, ושירות טכנולוגיה וקשרי הפצה ל-600 יוצרי מדיה.

כדי לעמוד בציפיות צרכנים לשירותים יותר ויותר מהירים בתעשיות מתפתחות אלה, הייתה אמדוקס עצמה צריכה להשתנות. החברה חיפשה לשפר את הגמישות והאג’יליות של פתרונות OSS/BSS הקריטיים שלה, בהם משתמשים ספקי שירותי תקשורת (CSPs) לתמיכה בפיתוח השוטף של שירותים חדשניים חדשים.

“בהתחשב בנוכחות של ארכיטקטורות מיקרו-שירותים מוטות-ענן (Cloud-native) בחברות טלקום, עלינו לחדש את יישומי המעורבות שלנו כדי לעשות אותם מוטי-ענן ומבוססים על מיקרו-שירותים”, אמר סדריק ג’גוט, ראש ניהול מוצרים טכניים באמדוקס.

לשם כך חיפשה אמדוקס פלטפורמה יישומים זריזה וגמישה שתשרת כבסיס עבור פרויקט הטרנספורמציה שלה, Microservices360. “אנו רוצים לבנות את יישומי הליבה החדשים שלנו כמיקרו-שירותים. תפנית זאת תסייע ללקוחותינו לנוע מהר יותר ולקבל מדרגיות (סקלאביליות) וגמישות טובות יותר עבור הרצת יישומיהם – לדוגמא, בעת ההתאמה להשקת דגם חדש של iPhone”, אמר ג’גוט.

בניית בסיס מיקרו-שירותים

כלקוח ותיק של רד האט – כולל שילוב פלטפורמת Red Hat OpenStack כבסיס הענן עבור היצע Network Cloud Service Orchestrator שלה – אמדוקס בחרה במהירות ב- Red Hat OpenShift Container Platformכפלטפורמת היישומים עבור מאמצי הטרנספורמציה שלה.

“במהלך השנים בנינו יחסי אמון עם רד האט. אחרי תהליך הוכחת היתכנות (PoC) מפורט, היה ברור כי לפתרון של רד האט יש כל הטכנולוגיות הנכונות לעמידה בדרישות CI/CD (אינטגרציה ואספקה רציפות) שלנו, כמו גם באיכות הייצור לה מצפים ה-CSPs המובילים”, אומר ג’גוט. “בנוסף, ניוד בין עננים, מפת דרכים חזקה, ותמיכה בגישה מתמשכת לטכנולוגיות קוד פתוח, יצרו עבורנו יתרון עסקי משכנע”.

Red Hat OpenShift Container Platform הינה פלטפורמת יישומים מקיפה בדרגה ארגונית, הבנויה עם טכנולוגיית קוד פתוח מובילה. הודות ל- OpenShift יצרה אמדוקס פלטפורמת CI/CD אוטומטית מאוחדת לניהול מוצריה מוטי-הענן, כמו גם פריסה גמישה שלהם בכל סביבת ענן או באתרי החברה (On-premise).

כל מוצרי אמדוקס החדשים מפותחים עתה כמוטי-ענן בארכיטקטורה מבוססת מיקרו-שירותים. יותר מ- 6,000 ומפתחים ובוחנים מצוותי הפיתוח והאספקה של אמדוקס, משתמשים בפלטפורמה כדי להאיץ את עבודתם ולפשט אותה. נכון לסוף 2018 היו לאמדוקס בסביבת פיתוח המוצרים שלה 30 אשכולות (Clusters)  ו- 2,000 ליבות Cores הרצים על OpenShift, מספרים שצפויים לגדול פי שלושה עד סוף 2019.

“זה היה אחד הפרויקטים המוצלחים ביותר בטרנספורמציה הדיגיטלית שלנו, בהרבה הודות לשילוב ההדוק של OpenShift עם “Kobernetes, ציין ג’גוט.

האצת ופישוט פיתוח זמן יציאה מהיר יותר לשוק

בזמן בו תעשיות הטלקום והמדיה עוברות ממהדורות שנתיות לחודשיות, Red Hat OpenShift Container Platform מסייעת לאמדוקס לעמוד בקצב משתנה זה ובסדרי הגודל.

על ידי העברה של יישומיה הקיימים לקונטיינרים, אוטומציה של משימות חוזרות על עצמן, והשקת גישת מיקרו-שירותים, החברה הפחיתה את העבודה הידנית שנדרשה לבחינת קוד חדש, קיצור סבבי מהדורות ושיפור איכות הקוד. מפתחים יכולים להתמקד בכתיבת קוד פונקציונלי, בעוד אבטחה, ניטור ורישום מעקב מנוהלים על ידי Microservices360.

“השימוש ב-Red Hat OpenShift הגביר את האג’יליות העסקית שלנו”, אמר ג’גוט. “עכשיו אנחנו יכולים לשנות פונקציות חדשות בהתאם לצרכים עסקיים, בלי לפגוע באמינות או בזמינות של מערכת שלמה”.

ביצועי פלטפורמה מהירים יותר ופיתוח יעיל יותר משנים את האופן בו נתפסת אמדוקס בשוק, ויוצרים יתרון תחרותי עבור החברה וגם עבור לקוחותיה.

“אמדוקס מקדימה עתה את השוק בשימוש ביכולות מיקרו-שירותים כדי לעזור ללקוחותינו להוציא את שירותיהם החדשים לשוק מהר יותר”, אמר סדריק ג’גוט.

תשתית גמישה יותר

עם Red Hat OpenShift יכולים עתה יישומי אמדוקס לעבור בין תשתיות, מה שמקנה ללקוחות חופש רב יותר, ומונע נעילה ליצרן מסוים.

“אנו מכירים בכך שלכל לקוח יש דרישות וצרכים שונים. לרבים מלקוחותינו יש סביבות ותיקות (Legacy), אך הם עוברים לענן. את יישומינו מבוססי מיקרו-שירותים ניתן לפרוס בכל תשתית ענן: ציבורי, פרטי, או באתרי הלקוחות”, אמר ג’גוט.

OpenShift סיפקה כלי פיתוח סטנדרטיים, כולל Kuberneties ו-Jenkins, וממשק מאוחד הידידותי למשתמש, על מנת לפשט פיתוח ופריסה עבור לקוחות אמדוקס, תהיה הסביבה שלהם אשר תהיה.

תמיכת מומחי קוד פתוח

עבור לקוחות אמדוקס המספקים שירותי טלקום למיליוני לקוחות ברחבי העולם, זמינות תפעולית הינה קריטית. אמדוקס עובדת בצמוד עם גוף התמיכה של רד האט – כולל פגישות טכניות שוטפות עם צוותי הארכיטקטורה, כמו גם עם מנהל לקוחות טכני (TAM) של רד האט, להבטחת ביצועים אופטימליים של סביבת ייצור OpenShift באמדוקס.

“אנו יודעים שעם רד האט יש לנו תמיכה מקצה לקצה”, אמר ג’גוט. “אנו יכולים להתקשר בטלפון בכל זמן, לביצוע ניתוח של סיבות שורש ופתרון מהיר של כל בעיה. בממוצע יש לנו קריאה אחת כזאת מדי חודש, אך משמעות העבודה עם התמיכה של רד האט היא שבעיות אלה לעולם לא פוגעות בלקוחות הקצה שלנו”.

מתמקדים בחדשנות מתמשכת

לאימוץ המוצלח של פלטפורמת יישומי קוד פתוח, יש השפעה מתמשכת על גישתה של אמדוקס לעסקים.

“אימצנו את פילוסופיית הקוד הפתוח. Red Hat OpenShift מתואמת היטב ותורמת למוניטין שלנו כחברה סולידית שניתן לסמוך עליה, אך גם חדשנית ופתוחה”, אמר ג’גוט. “ההצלחה של פרויקט OpenShift עודדה תרומות נוספות ליוזמות פתוחות, בהן תפקודיות חדשה מחלקים שונים של החברה הממוזגת לתוך מוצרי ושירותי הליבה שלנו. יצרנו מיקוד בחדשנות וסטנדרטיזציה בכל דבר שאנו עושים, אשר ימשיך להניע את עסקינו”.

Be the first to comment

Leave a Reply