WeWork משלבת כוחות עם Livestone – פלטפורמה לקידום חברות Property Tech

במסגרת תהליך בחירת חברות, ישתתף חבר מנהלים מיוחד שיכלול בכירים ממגוון תחומים רלוונטיים, ביניהם רון גורה, סגן נשיא למוצר ב-WeWork

אסף טוכמאייר צילום חן גלילי

WeWork משלבת כוחות עם Livestone בהובלת אסף טוכמאיר, מבעלי קבוצת הנדל”ן קנדה ישראל, יחד עם קבוצת בכירים מענפי הנדל”ן והטכנולוגיה, להשקת שיתוף פעולה ראשון מסוגו. Livestone היא פלטפורמה הנועדה לספק את צרכיהן של חברות הפועלות בתחום ה”פרופטק” (Property Tech), כל חברה בהתאם לצרכיה הספציפיים, ובפרט ליווי אישי וצמוד של אישים בעלי ידע וניסיון בתחומים הרלוונטיים, וכן השקעות בהתאם לצרכים הספציפיים של כל חברה, וגיוס כסף חכם ממשקיעים אסטרטגיים.

מטרת הפלטפורמה היא להצמיח חברות גלובאליות והיא אינה פונה רק לחברות מישראל אלא לחברות פרופטק מכל העולם, כאשר שילוב בקהילת WeWork יאפשר לחברות התפתחות גלובלית מואצת וירקום שיתופי פעולה עבור חברות מתאימות עם חברות נדל”ן ועם WeWork.

במסגרת תהליך בחירת חברות, ישתתף חבר מנהלים מיוחד שיכלול בכירים ממגוון תחומים רלוונטיים, ביניהם רון גורה, סגן נשיא למוצר ב-WeWork, המוביל את פעילות המחקר והפיתוח של החברה בישראל; און פרוינד, סמנכ”ל, מנהל WeWork Labs באירופה, אפריקה, ישראל ואוסטרליה; אהוד שניאורסון, מפקד יחידת 8200 עד לשנת 2018 וכיום מנכ”ל בלומברג קפיטל; יובל ברונשטיין, מנכ”ל קבוצת עזריאלי עד לפני כשנה וחצי וכיום חבר ועדת השקעות בהראל; ואחרים.

און פרוינד

מעבר להשקעות הראשונות בחברות שתצטרפנה, החברות שתכללנה במיזם תמצאנה בית חם וחכם להתפתחותן במתחם סטארט-אפים ייעודי לתחום הפרופטק בקומות 34-33 במגדל “מידטאון” בתל אביב, המוקם בימים אלו על ידי WeWork Labs, פלטפורמת התמיכה בסטארט-אפים של WeWork הכוללת 3 תוכניות בישראל ו-57 תוכניות ברחבי העולם. המתחם יתפרש על שטח של כ-4,000 מ”ר ויאכלס סטארט-אפים בשלבי חיים שונים. כחלק מהליווי המקצועי וההכוונה העסקית, החברות במיזם יזכו גם לשירותי ליווי מקצועי ועסקי של צוות WeWork Labs.

תחום ה”PropTech” גדל במהירות וגייס השקעות בסך של כ- 15 מיליארד דולר בשנת 2018. התחום מתמקד בטכנולוגיות שונות המסייעות לשוק הנדל”ן להיות יעיל ומתקדם יותר, בתחומים כדוגמת איתור נכסים להשקעה, ניהול שוק השכירות, מכירת נכסים, ניהול נדל”ן מסחרי, שירותים בנדל”ן, בניה, אדריכלות, תשתית, מימון משכנתאות, ערים חכמות ועוד. שוק הנדל”ן, על אף גודלו, נשאר מאחור בכל הנוגע לאימוץ טכנולוגיות, וההתעוררות בו מורגשת בשנים האחרונות, מגמה אשר תופסת בימים אלו תאוצה משמעותית. התפתחותן של טכנולוגיות כגון בינה מלאכותית, ביג דאטה, אינטרנט של הדברים, אוטומציה, מציאות רבודה ומציאות מדומה ויציאתן אל מחוץ לגזרות הרגילות של IT, הובילו אותן לענף הנדל”ן העצום והאטרקטיבי אשר נשען על מודלים מסורתיים ולא נראתה בו חדשנות בעשורים האחרונים.

אסף טוכמאיר: “הטכנולוגיה עשתה מהפך כמעט בכל ענף – תקשורת, רפואה, תחבורה, מסחר, פיננסים וכו’ ושינתה את חיינו. הענף הבא שיעבור מהפכה הוא הנדל”ן אשר נותר מאחור בכל הנוגע לאימוץ טכנולוגיות חדשות וחדשניות. נדל”ן הוא הענף המסורתי והגדול ביותר הנאמד בשווי של כ- 280 טריליון דולר ומייצר יותר מפי 3.5 מהתמ”ג הגלובאלי. חדשנות ואימוץ טכנולוגיות מאפשרים לנו לעשות עסקים בצורה חכמה ויעילה יותר, המשיאה ערך ותשואה עודפת. יש כאן פוטנציאל שינוי מהותי בעל השפעה אדירה, ויחד עם חברת ענק כמו WeWork עם 485 לוקיישנים ב 105 ערים ברחבי העולם, ושותפים מובילים נוספים, בכוונתנו להוביל את התחום. לאורך השנים צמחו בעולם חברות גלובאליות בתחומים שונים לרבות תחום הפרופטק, כדוגמת WeWork, Compass, Houzz ועוד. בעתיד יצטרפו חברות נוספות להן אנו רוצים לעזור, ללוות באופן אישי, להעניק ולשתף בידע והניסיון בענף, לפתוח עבורן דלתות ולצמצם פערי זמן. מעבר לכך, נשקיע בחברות נבחרות, כך שיחד נעמוד בחזית שעה שהענף משנה את צורתו ממש עתה”.

און פרוינד: “אנו שמחים להכריז על השת”פ הייחודי עם אסף טוכמאיר. הניסיון הרב שלנו עם חברות צעירות הפעילות בתוכניות WeWork Labs בשילוב עם חתימת נדל”ן של מעל 45 מיליון מ”ר, והטכנולוגיה הרבה שפרושה בהם, מאפשרים לנו להשיא ערך רב לחברות הפעילות בתחום, ולהפוך את ישראל למעצמת ‘פרופטק’ עולמית.”

Be the first to comment

Leave a Reply